Již několik kol je znám postupující ze čtvrté třídy dospělých okresních fotbalových soutěží. Jsou jimi fotbalisté FK Rapid Radslavice. Pro tento klub je to úplně první postup v jeho dlouhé historii.

Před domácím mistrovským utkáním s Lysovicemi B několik členů místního klubu zavzpomínalo na uplynulé období. Hlavní osobou v této debatě byl člověk nejerudovanější, dlouholetý sekretář Radslavic Zdeněk Jelínek starší. Tento obětavý a dlouholetý funkcionář, dnes místostarosta obecního úřadu, je ikonou radslavického fotbalu a je s tímto oddílem nesmazatelně spjat.

Založení fotbalového klubu v Radslavicích se datuje do roku 1965, kdy u zrodu stáli Ševčík, Vodák, Kincl a parta dalších nadšenců. Tesaři vyrobili branky, postavili je a hrálo se. Několik roků stále jen na posledním místě, ale nic na elánu to nikomu nevzalo. Hlavním tahounem byl podle Jelínka právě Rostislav Ševčík.

„Po deseti letech od založení se nás pár jedinců sešlo a rozhodli jsme, že se postaví kabiny. Celá akce začala na jaře v šestasedmdesátém vykopáním základů a na podzim příštího roku se již kabiny plně využívaly,“ vzpomíná radslavický sekretář. V soutěžích ale Rapid stále okupoval nejspodnější místa.

Obrat nastal příchodem Jiřího Hučíka, který se kromě hráčských aktivit stal i hlavním sponzorem klubu. V současné době je kapitánem družstva.

První velkou akcí se stala rekonstrukce hrací plochy, jež je dnes velice kvalitní a dá se označit za jednu z nejlepších travnatých ploch ve vyškovském okrese. Jiří Hučík přivedl do klubu i nového trenéra Jana Bulu. „Tréninky byly vedeny tak jak mají vypadat. Udělali jsme soustředění a výsledky se dostavily,“ popsal metody kouče Zdeněk Jelínek.

A zřejmě se vyplatilo, když FK Rapid letos zaznamenal první postup. Radslavický areál využívají nejen fotbalisté, ale i místí hasiči, kteří zde mají vyhrazeno své cvičiště. V sobotu se tam například uskuteční okresní soutěž za účasti družstev z celého kraje.

Malá obec s počtem obyvatel kolem čtyř set tak slaví velký fotbalový úspěch. Hodnocení končícího ročníku tak nemůže být jiné než pozitivní a cíle do dalšího roku nejsou malé. „Jsme maximálně spokojeni s uplynulou sezonou. Do další vstoupíme se snahou hrát ve třetí třídě důstojnou roli s umístěním kolem pátého místa, a to s vlastními kluky a odchovanci, kteří mají nějaký vztah k Radslavicím,“ přiblížil plány Hučík.