Po půlce divize jen střed tabulky, některá dlouhodobá i zcela nová zranění hráčů, na obzoru žádné velké příchody a naopak některé možné odchody.

Taková je nepříliš lichotivá situace vyškovských fotbalistů necelé dva měsíce před startem jarní části Moravskoslezské fotbalové divize. Jediným faktem, který je může v současné chvíli hřát, je úspěšné zvládnutí vstupu do zimního turnaje v Morkovicích.

Už na podzim se několikrát stalo, že někteří členové týmu museli naskočit na posty, na které vůbec nebyli zvyklý, a tak si trenér Rostexu pochopitelně přál, aby přišly alespoň dvě tři nové tváře. Stál hlavně o jednoho kvalitního obránce a pak kanonýra, jenž by vytvořil s nejlepším střelcem týmu Martinem Ličkou úderné duo. K tomuto cíli ale nakročeno rozhodně není. „Teď vám toho ještě moc neřeknu. V tomto směru jsem ale teď velmi nespokojený. Chtěl bych, abychom trochu posílili novými fotbalisty a všichni současní zůstali, ale to už tak rozhodně nedopadne. Pokud vím, o žádném příchodu se nejedná,“ objasnil vyškovský kouč Pavel Svoboda.

Do kádru začínají promlouvat kromě zmíněných potíží také zranění. Rostex má za sebou dva týdny tvrdé přípravy s dvěma přátelskými utkáními, a zdravotní problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Na nějaký čas jsou vyřazeni Pánek, dorostenec Baričák a Tilšer. „Jde o dva zhmožděné kotníky a natažený sval, takže uvidíme, jak dlouho budou ze hry, snad se brzy vrátí,“ doufá trenér.

A jak příprava Vyškova probíhá z hlediska výsledků? Rostex působí na velkém zimním turnaji v Morkovicích. Na něm se nepředstavují z hlediska kvality nějaké oslnivé týmy, většinou z krajských přeborů a nižších soutěží, ale tým si toto místo vybral kvůli své dostupnosti. „Bohužel v Kroměříži, kam jsme v minulosti jezdili, letos nic není. Nabízeli nám i Boskovice, ale to už je z hlediska cestování docela daleko. A tak jsme se smířili s nižší kvalitou a vybrali Morkovice,“ objasnil Svoboda.

A úvod jmenovaného klání vyškovským zástupcům vyšel. Potvrdili papírové předpoklady a přehráli lídra zlínské I.A třídy Zborovice v poměru 3:1. Za vítěze se trefili dvakrát Růžička a také Lička. Podle lodivoda Rostexu ale nejde tak úplně o vítězství, i když potěší. „Na výsledcích samozřejmě taky záleží, ale stoprocentní ohled na to nebereme, nejsou úplně směrodatné. Trénujeme kvalitně, v naší situaci jde o to, abychom si vyzkoušeli různé herní varianty,“ vyhlásil Svoboda.