Utkají se s Holešovem, devátým týmem zlínského krajského přeboru. „A tentokrát nastoupíme v silnější sestavě než v minulých zápasech,“ věří vyškovský trenér Pavel Svoboda.

Holešov hraje ve středu tabulky o soutěž níž než Vyškov. Ani na morkovickém turnaji nepodává oslnivé výkony a po dvou zápasech zaujímá s jedním bodem čtvrté místo ze šesti zúčastněných družstev. Na úvod turnaje podlehli Holešovští domácím Morkovicím 1:2 a jediný bod získali za remízu 2:2 s Želátovicemi.

Pro divizní Vyškov by tak měl být jeho nedělní soupeř spíše snadným soustem. Jeho lodivod Svoboda však nechce předčasně pronášet silná slova. „Tým Holešova vůbec neznáme. Víme jen, že hraje stejnou soutěž jako Chropyně, kterou jsme už porazili,“ naráží na nevyzpytatelnost holešovského týmu trenér.

Podle jeho slov mu v zápasu půjde spíše než o oslnivý výsledek o kvalitní přípravu.

V nedělním zápase se bude muset Svoboda obejít bez služeb dvou talentovaných dorostenců, kteří nastoupili v minulém utkání. „Přesto půjdeme do zápasu v silné sestavě. Pokud se do neděle nikdo nezraní, pojede do Morkovic dvanáct či třináct hráčů,“ poukazuje Pavel Svoboda na mírně se lepšící situaci v kádru.

Přestože se někteří hráči uzdravují, budou naopak chybět záložníci Jan Pánek a Lubomír Tilšer. „Zranili se při utkání s Chropyní,“ vysvětlil lodivod Rostexu. Vyškovský tým aktuálně vede tabulku velkého morkovického turnaje. V obou svých zápaech zvítězil a díky lepšímu skóre se drží na prvním místě tabulky nad pořadatelským týmem.

Kromě víkendových přátelských zápasů trénují hráči Rostexu také přes týden. V zimě se v hale věnují především nabírání kondice.