A právě Rousínov tuto sezonu určitě zhodnotí jako nejúspěšnější ve své dlouhé klubové historii. Od počátku soutěže se celek pohybuje v nejvyšších patrech tabulky. A renomé si nepokazil ani víkendovým duelem proti třetím Konicím.

Rousínovskou i okresní veřejností očekávaný duel se jmenovaným soupeřem, s nimž na podzim po snad nejlepším výkonu na půdě soupeře Framoz vyhrál 2:0, proběhl za krásného počasí. Domácím nechybělo velké odhodlání zvítězit a pojistit si druhé místo v tabulce před zápasem s prvním Zábřehem, který je na programu za čtrnáct dní.

Utkání Framozu proti Konicím začalo mírným náporem hostů, kteří si vytvořili několik slibných šancí. Domácí branku ale až na jednu výjimku přímo neohrozili. To když rousínovský obránce musel vykopávat míč z brankové čáry. Po té se hra vyrovnala a domácí postupně vytvořili tlak, jenž si udržovali po celý zápas. Hosté až na zmíněný úvod zklamali, mezi rousínovské tyče vystřelili vážněji až patnáct minut před koncem, ale pro Konice to znamenalo vyrovnání.

Ale vraťme se k vedoucí brance domácích, která padla na začátku druhé půle a byla vyústěním stálé herní převahy domácích. Vše začalo u Hluchaně a míč putoval přes Kupčíka až ke skórujícímu Martinu Kalvodovi. Šlo o velmi pohlednou kombinaci domácích zakončenou do prázdné branky. Po tomto gólu domácí ještě více svého soupeře přehrávali a vytvořili si několik velmi dobrých šancí. Při jejich zakončení měl Framoz smůlu a nastřelil břevno a tyč.

Bohužel, jak to bývá, přišel ojedinělý útok hostů a trest ve formě vyrovnání. To hráče Rousínova malinko zaskočilo a hra se na chvíli vyrovnala. Klid mohl domácím přinést v osmdesáté minutě Vágner. Napřáhl z třiceti metrů, ale jeho rána orazítkovala pouze tyč.

Až když už i největší optimisté začali pochybovat o možném vítězství Framozu, přišla chvíle domácího exekutora přímých kopů Lukáše Vágnera, autora dalšího nádherného zážitku pro asi dvě stovky přihlížejících diváků. Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené a pro celý fotbalový okres dobrou pozvánkou do Rousínova na zápas z vedoucím týmem Sulko Zábřeh.