Unikátní souboj dvou protipólů, v němž zřejmě místo papírových předpokladů rozhodne vůle přiblížit se svému cíli. Takový popis se hodí k sobotnímu dopolednímu střetnutí Moravskoslezské fotbalové divize mezi domácím celkem Židenic a hostujícími hráči Rousínova.

Pohled na tabulku jasně napovídá, kdo je před úvodním hvizdem favoritem. Zatímco Židenice se prozatím krčí na patnáctém, tedy sestupovém místě průběžné tabulky, hosté patří k největším aspirantům na postup. Vzhledem k výjimečnosti duelu ale tentokrát předzápasové prognózy nemusí platit.

To potvrzují i trenéři obou mužstev. „Rousínov je silné družstvo nejen proto, že bojuje o postup. My ale musíme zvítězit, bod nic neřeší. Kdo se chce zachránit, musí doma vyhrávat,“ tvrdí židenický trenér Oldřich Janusicza.

Hosté se také domnívají, že to v Brně nebudou mít lehké. Sebevědomí jim ale nechybí. „O soupeřovi máme podrobné informace a vzhledem k jejich dobrým jarním výkonům před nimi máme i respekt. Ovšem nikoli strach. Do Brna jedeme bodovat, nejlépe vyhrát,“ potvrdil kouč Rousínova Petr Krahulec.

Rozhodovat může hned několik věcí. Jedna z nich je psychická odolnost hráčů. Důležitost posledních divizních kol jistě cítí obě družstva, ale zatímco hosté si ho příliš nepřipouštějí a vzhledem k jejich postavení v tabulce je příjemnější, domácí jsou na tom o něco hůře. „Máme poměrně mladé mužstvo. Je pravda, že hráči jsou pod velkým tlakem, ale věřím, že to zvládnou,“ podotkl židenický lodivod.

V neprospěch domácích hovoří také zranění. I v tom bude mezi oběma týmy rozdíl. Hosté přijedou v plné síle. „Zdravotní stav hráčů je dobrý, a tak není důvod měnit úspěšnou sestavu z předchozích utkání. Marodka teď u nás neexistuje,“ radoval se Krahulec.

Domácí ovšem to nejlepší, co mají, na hřiště poslat nemohou. Dlouhodobě totiž svému týmu chybí Matušík, jenž měl těžký výron kotníku, a před třemi týdny si zlomil nohu Ondra. Jejich absence je stoprocentní. Matušík bude brzy připraven, ale až na příští zápas, protože trénovat začne až po neděli.

Takže více trumfů v ruce pro vzájemné klání by měl mít Rousínov. Tedy až na jeden, a tím je poslední odehraný zápas. Ten se více povedl Židenicím, když překvapivě vyhrály v Rájci, zatímco Rousínov doma podlehl vedoucímu Zábřehu. Ovšem to všechno v takto vyhroceném střetnutí nemusí nic znamenat. Rozhodne se až na trávníku.

Jedno je ale jasné už teď. Brněnští diváci uvidí od půl jedenácté útočný fotbal Židenic. Domácí totiž chtějí svého protivníka překvapit ofenzivním pojetím hry. „Nebudeme bránit. Otevřeme to, v naší situaci potřebujeme bezpodmínečně tři body. Musíme do toho jít už od začátku po hlavě,“ uvedl Janusicza.

Toho je si ovšem jeho protějšek na lavičce hostů vědom, i když nechce myslet jenom na defenzivu. „Určitě začneme ze zabezpečené obrany a potom uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ uzavřel Krahulec.

ČAFC Židenice Brno – TJ Framoz Rousínov

Jak asi nastoupí:

Židenice: Rokos – Koráb, Směja, Stopka, Cenek – Mifek, Fiala, Mareš, Lajcman, Drábek – Látal
Rousínov: Vymazal – Hartl, Boušek, Máša, Vágner – Hluchaň, Kupčík, Singer, Kašík – Zavřel, Kalvoda

Rozhodčí: Nedbal – Mikula, Monček

Vzájemná utkání vposlední době: Rousínov – Židenice 2:1

Pořadí vtabulce: 2. Rousínov 36:23 46b.
15. Židenice 22:42 27b.