Jen málo fotbalové krásy přinesl divizní duel mezi o sestup bojujícími Židenicemi a druhým Rousínovem. O to větší rozruch pak vyvolala potyčka po závěrečném hvizdu, kterou oba týmy odnesly červenou kartou. Židenice nakonec jen remizovaly s Rousínovem 1:1.

Domácí potřebovali nutně zvítězit, aby se přiblížili kýžené záchraně. Trenér Janusicza proto sliboval útočnou hru. Málem mu to vyšlo. Již ve třinácté minutě dával Mareš na zcela volného Lajcmana, který však stoprocentní tutovku spálil. „To se může stát každému, ale určitě by se nám hrálo jinak, kdybychom vedli,“ pravil po utkání autor přihrávky Mareš.

Do vedení se tak o deset minut později dostal první střelou na bránu Rousínov. Na Rychlíkův přesný kop neměl domácí gólman Rokos nárok. „Co k tomu mám říct? V první půli jsme měli vést tři nula a bylo by. Pak dostaneme takovou náhodnou branku a je to zas někde jinde,“ smutnil po utkání trenér Židenic.

Většina poločasu se pak dohrávala ve středu hřiště. Oba týmy se jen těžko dostávaly do šance. Přesto se Čafce do přestávky podařilo vyrovnat. Z podobné akce jakou byla ta ze třinácté minuty vybídl Mareš ke skórování Látala, který byl na rozdíl od Lajcmana přesný.

„Měli jsme to hodně těžké. Domácí chtěli za každou cenu vyhrát. My jsme přijeli bodovat, a to se nám podařilo. Zápas to byl vyrovnaný, šance tam byly na obou stranách,“ hodnotil trenér Rousínova Petr Krahulec.

Po přestávce už Rousínov domácí do větší šance nepustil. Nejdiskutovanější moment tak přišel v devětašedesáté minutě na druhé straně. Kalvoda dával do uličky za obránce krásnou přihrávku na Zavřela, který už běžel tváří v tvář Rokosovi. K zemi ho však na poslední chvíli stáhl Stopka. „Bylo to tak minimálně metr ve vápně,“ tvrdil po utkání přihlížející záložník Rousínova Ilja Kašík. „Nesmysl,“ oponoval mu domácí Mareš.

Nervózní duel tak dospěl do remízového konce. „V druhé půli jsme si nedokázali vytvořit tlak. Soupeř byl zkušený a pohlídal si to,“ hodnotil domácí kouč Janusicza. Závěrečným hvizdem však souboj na hřišti neskončil. Při odchodu hráčů do kabin se strhla mezi týmy potyčka, kterou rozhodčí Nedbal odměnil dvěma červenými kartami. Vyfasovali je židenický Lajcman a rousínovský Maša.

„Po zápase jsme si podávali ruce a jejich asistent nám začal nadávat. Já jsem ho chtěl odtrhnout od našeho maséra, který si to nechtěl nechat líbit. Vtom na mě skočil Lajcman a já šel k zemi,“ uvedl rousínovský Kašík. „Bylo to vyhrocené z obou stran. To, co se stalo po zápase, vyplynulo z toho, že se zachraňujeme. Mrzí mě názor Maši, když tvrdí, že to bylo vyhrocené jen z naší strany,“ řekl domácí útočník Mareš. Domácí asistent Lajcman, otec vyloučeného záložníka, se odmítl k incidentu vyjádřit.

ČAFC Židenice 1:1 Rousínov

Poločas 1:1, Branka: 38. Látal – 23. Rychlík

Židenice: Rokos – Cenek, Stopka, Směja, Koráb – Drábek, Lajcman, Mifek, Fiala (66. Nádeníček) – Mareš, Látal

Rousínov: Vymazal – Vágner, Maša, Boušek, Hartl (90. Toman) – Rychlík, (86. Dornay), Kupčík, Žoček, Kašík – Kalvoda (76. Hlucháň), Zavřel

Rozhodčí: Nedbal – Mikula, Monček

ŽK: Stopka, Cenek, Látal – Kupčík, Boušek
ČK: Lajcman – Maša

Diváci: 365