Na začátek čtrnáctidenní dril a několik přípravných zápasů, pak odměna v podobě pokusu o pohárový úspěch proti špičkovému týmu druhé nejvyšší soutěže.

Takový program čeká na třetí celek posledního ročníku Moravskoslezské fotbalové divize, mužstvo Rousínova, v nejbližších týdnech. Minulý týden skončily hráčům prázdniny a od pondělí už znovu trénují.

„Příprava už je v plném proudu, v první fázi se soustředíme na nabírání fyzické kondice,“ objasnil kouč Petr Krahulec. První etapa bude pokračovat do konce příštího týdne. „Pak už se zaměříme na herní část,“ dodal.

Rousínovské fanoušky jistě potěší, že jejich oblíbený tým přes léto posílil o dva zkušené fotbalisty. Jistý už je přestup obránce Miklošky z konkurenčního Vyškova a v jednání je také příchod brněnského Havla.

„Tito dva hráči by rozhodně znamenali zvýšení síly našeho mužstva, jsou oba velmi zkušení,“ uvedl lodivod Framozu. Trenéra může těšit i to, že nikdo z celku neodešel.

V období před vypuknutím nového ročníku má Rousínov naplánováno několik přípravných utkání. Hlavní bodem ale bude střetnutí prvního kola Poháru Českomoravského fotbalového svazu, ve kterém ho v domácím prostředí nečeká lehký soupeř. Do Rousínova přijede aspirant na postup do první ligy HFK Olomouc.

„Neděláme z toho žádnou vědu. Bereme to spíše jako splněný sen, než abychom byli nervózní. Ale o výhru se popereme,“ slibuje Krahulec.