Žádný pomalejší rozběh, ale začátek nového ročníku jak se patří.

Fotbalisté Framozu Rousínov a jeho fanoušci se těší na neděli. To je na programu střetnutí prvního kola Poháru Českomoravského fotbalového svazu na domácím hřišti. A hráči se postaví protivníkovi, jenž nemá nálepku slabého týmu, 1. HFK Olomouc.

O velké síle soupeře Rousínovští dobře vědí. „Respekt z Olomouce máme, je to mimořádně kvalitní tým, bude to těžké,“ uvedl trenér Framozu Petr Krahulec. Tyto slova potvrzuje fakt, že jeho svěřence čeká celek, který v minulém ročníku bojoval do poslední chvíle o postup do první ligy.

Papírové předpoklady tak sice hovoří jasně, ovšem pohárové boje už mnohokrát ukázaly, že se v nich rozdíl několika soutěží často maže.

Rousínovský kouč vidí malou šanci na úspěch v tom, že druholigový tým si může být jasným vítězstvím až moc jistý. „Hledat výhody je těžké. Jedna je snad v tom, že by nás mohli podcenit. Nečekají problémy a tím je můžeme zmást,“ přiznal rousínovský lodivod. Ten si naopak nemyslí, že by domácí měli mít plus v tom, že hrají doma, protože hosté jsou na to podle něj příliš zkušení.

Fanoušci Framozu zřejmě nemohou očekávat útočně vedenou partii svých oblíbenců. Taktika proti favoritovi je daná. „Nezbývá nic jiného, než být pozorní v defenzivě. Zřejmě budou chtít rychle rozhodnout a my chceme vsadit na brejky,“ myslí si kouč.

A jaký je cíl domácích před duelem? Skromnost jim nechybí, ale odevzdaní nejsou. „Nebylo by dobré úplně propadnout. Chceme to odehrát s pocitem, že jsme odvedli maximum. Kluci se budou chtít ukázat. Bude to zajímavý zápas,“ slibuje Krahulec.

V případě udolání olomouckého soka by v dalším pohárovém kole Rousínov zavítal na půdu Kroměříže či Hulína a kdyby i tam uspěl, pak si zřejmě v roli hostů zahraje s Teplicemi. Nedělní klání začíná v pět hodin a bude ho řídit rozhodčí Racek, s asistenty Chytilem a Gallem.