První polovinu odehráli s přílišným respektem, v druhé drželi krok, ale příležitosti nevyužili. Na divizní rousínovské fotbalisty čekal v neděli přetěžký úkol. Měli se pokusit potrápit tým ze špičky minulého ročníku druhé ligy, mužstvo 1. HFK Olomouc. Souboj těchto dvou soupeřů byl střetnutím prvního kola Poháru Českomoravského fotbalového svazu.

Domácí Framoz si už před zápasem byl vědom síly soupeře, takže jejich očekávání byla skromná. „Nechceme propadnout. Chceme to odehrát s pocitem, že jsme odevzdali maximum. Ale rozhodně se nevzdáváme, kluci se budou chtít vytáhnout,“ hlásal rousínovský trenér Petr Krahulec.

A bylo to utkání dvou různých poločasů. V tom prvním si každý z téměř čtyř stovek přihlížejících diváků jistě pomyslel, že domácí jsou až příliš ze špičkového protivníka nervózní a svázaní. V prvním poločase tak počítali šance jen hosté, i když ti se dlouho nedostávali do bezprostřední blízkosti domácí branky. Olomouc až na výjimky střílela z dálky a nepřesně.

To ale změnilo rozmezí třicáté a pětatřicáté minuty. V něm nejprve domácí zachránila tyč, když do ní zamířil svou nečekanou střelu záložník Grym. Po chvíli se už fotbalisté HFK radovali. Nikým neatakován se opřel do míče aktivní Tomáš Kazár a na jeho technickou střelu rousínovský brankář Vymazal nedosáhl.

Střelec rozdílového zásahu dál pletl se svým kolegou z útoku Korčiánem domácí obranné čtveřici hlavu, ale stav se do poločasu nezměnil. „Od začátku jsme se snažili eliminovat soupeře dobrou organizací ve středu. V první půli se nám to ale příliš nedařilo,“ popsal kouč Framozu.

Druhé dějství už mělo odlišný průběh. Rousínovští přidali na důrazu a ubrali z bojácnosti. „Kluci měli velký respekt. O přestávce jsem jim řekl, ať se toho pocitu zbaví, nebojí se a půjde to,“ uvedl Krahulec.

A tato slova jeho svěřencům zřejmě opravdu pomohla. Hosté se sice stále dostávali do nebezpečných situacích, ale kousat už začali i domácí. Často se dostávali do pokutového území HFK a nebyli už tak bezzubí. A přišly i možnosti k přiblížení se skvělému výsledku.

Vyrovnání mohl zařídit po šedesáti minutách hry Zavřel, když při zakončení samostatného úniku trefil gólmana Aleksijeviče. Po čtvrthodince pak hosty od pohromy zachránil jeden z obránců, když vyhlavičkoval volej domácího Zavřela z prázdné branky.

„Škoda, kdyby se nám podařilo proměnit alespoň jednu z těch dvou tutovek, zápas se mohl odvíjet úplně jinak,“ litoval trenér domácích.

Dvě minuty před koncem se rychlým výpadem od půlící čáry prosadil Korčián, když podstřelil vyběhnuvšího Vymazala. Utkání tak skončilo výhrou hostů o dvě branky, ale rousínovské družstvo zklamání neovládlo.

„Soupeř hrál velmi dobrý fotbal a všichni viděli, že druhá půlka byla vyrovnaná. Samozřejmě nepostoupili jsme a to je škoda, ale byl to náš dobrý výkon,“ zhodnotil Krahulec.

Jeho protějšek na lavičce hostů si po závěrečném hvizdu oddechl. „Jsem rád, že jsme postoupili. Musím říct, že domácí mají kvalitní mužstvo a měli jsme štěstí, že neproměnili své šance. Bylo to těžší, než jsme čekali,“ uznal trenér hostí Leoš Kalvoda.

 

Rousínov 0:2 HFK Olomouc

Poločas: 0:1, branky: 35. Kazár, 88. Korčián

Framoz Rousínov: Vymazal – Vágner, Maša, Kašík, Boušek – Hartl (90. Pupp), Chadzidis, Žoček, Kupčík (90. Kadlčák) – Zavřel, Hlucháň (89. Železný). 1.

HFK Olomouc: Aleksijevič – Zlatohlavý, Josefík, Lošťák, Kotůlek – Grym, Spáčil (70. Janeček), Dadák, Kalvoda (37. Ševela) – Kazár (46. Vodák), Korčián.

 

Rozhodčí: Racek – Chytil, Gallo

ŽK: Hartl – Spáčil, Ševela

Diváci: 380