Brankových příležitostí mají na prodej, vstřelené góly by ale mohli spíše nakupovat. Po víkendu ale věří, že přišel zlom.

Rousínovské družstvo uspělo v desátém kole Moravskoslezské divize proti Viktorii Otrokovice. Sérii remízových zápasů přerušených jen prohrou v derby s Vyškovem tak dokázali zastavit, i když střelecky tak jako v předchozích duelech neexcelovali. Nakonec jim na to stačila jediná přesná hlavička kanonýra Zavřela.

Zápas nebyl pro domácí Framoz jednoduchý, psychika již byla díky posledním výsledkům trochu narušena. „Byli jsme nervózní, hlavně v úvodu. Nemohli jsme chytit tempo a soupeř nás málem vytrestal,“ přiznal rousínovský trenér Petr Krahulec.

Ten naráží na situaci, kdy hned ve druhé minutě zadunělo břevno domácí svatyně. Pro Framoz tato situace ovšem dobře dopadla. Postupem doby ale Rousínov přeci jenom získával územní převahu a vypracoval si i několik šancí na zisk vedení. Jistota v zakončení ovšem Rusínovu už několik kol chybí, takže do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

„V přestávce jsem klukům říkal, že to chce i dále trpělivost a nepovolit v tlaku. A ono to vyšlo,“ radoval se Krahulec. Osm minut po přestávce totiž uklidnil domácí příznivce přesnou hlavičkou podél brankáře útočník Roman Zavřel.

Družstvu Otrokovic ve zbytku souboje nezbývalo nic jiného, než otevřít hru a tlačit se do ofenzivy. A i když Framoz mohl znovu zpytovat svědomí při neproměněných brejcích, v obraně byl bezchybný a dovedl důležitý zápas do vítězného konce.

„Snažili jsme držet hru ve středu hřiště, což se nám docela dařilo, a hrozit z protiútoků. Ty jsme opět zahazovali, ale vyhráli jsme, a to je rozhodující. Už jsme to konečně museli zlomit,“ zhodnotil kouč.

Jeho svěřence nyní čeká další nesmírně zajímavý soupeř, a to pohárový pokořitel Slavie Praha, tým Líšně. I tam ovšem nepojede Rousínov s pesimistickou náladou. „Určitě bychom rádi bodovali. Brno má mladé a namotivované hráče, ale pro nás zase hraje zkušenost,“ myslí si Krahulec.