Odlišné pocity z posledních divizních zápasů mají družstva vyškovského okresu. Framoz Rousínov konečně protrhl sérii bez vítězství a přehrál Otrokovice. Jejich kolegové Rostex Vyškov zase nečekaně prohráli s posledními Hrušovany nad Jevišovkou.

Ani pro Rousínov nebylo domácí klání procházkou růžovým sadem, protože jejich psychika a klid v ofenzivě jsou už několik týdnů narušeny špatnou koncovkou. „Byli jsme nervózní. Nemohli jsme chytit tempo a soupeř málem trestal,“ přiznal rousínovský trenér Petr Krahulec.

Ten naráží na situaci, kdy hned ve druhé minutě zadunělo břevno domácí svatyně. Postupem doby ale Rousínov získával převahu a vypracoval si i několik šancí na zisk vedení. Jistota v zakončení ovšem znovu chyběla.

„Říkal jsem klukům, že to chce trpělivost a vyšlo to,“ radoval se kouč. Osm minut po přestávce totiž uklidnil domácí přesnou hlavičkou podél brankáře útočník Roman Zavřel.

Družstvu Otrokovic nezbývalo nic jiného, než otevřít hru a tlačit se do ofenzivy. A i když Framoz mohl znovu zpytovat svědomí při neproměněných brejcích, v obraně byl bezchybný a zvítězil.

„Snažili jsme držet hru ve středu hřiště, což se nám dařilo. Protiútoky jsme opět zahazovali, ale vyhráli jsme. Už jsme to museli zlomit,“ zhodnotil Krahulec.

Za to Vyškov zažil černou neděli. Cestoval na půdu posledních Hrušovan nad Jevišovkou, a tak o tříbodových plánech nebyl pochyb. A hosté udávali od úvodu tempo hry. I největší šance zůstaly nevyužity, a tak platilo nedáš dostaneš, když nedůrazně bráněný Michalík střelou k tyči skóroval.

Rostex dál útočil a odměnou mu bylo brzy po přestávce vyrovnání Ličky, kterého našel jedovatým centrem Hodinář. O sedm minut později ale přišla pro vyškovské hráče další tragédie, když znovu Michalík hlavičkou rozhodl souboj. Hosté měli další příležitosti, ale bez efektu.

„V prvním půli jsme nehráli ideálně, i když šance byly. Po přestávce jsme mohli dát pět branek, nespadlo to tam,“ smutnil trenér Pavel Svoboda.