Za pěkného slunečného, ale trochu chladného počasí, se nejdříve na výborně upravené trávě objevili mladíci domácích, tvořeni žáky a doplněni mladšími dorostenci, ve střetnutí s žáky divizního účastníka z Drnovic.

Utkání mělo fotbalovou kvalitu. Mladíci, zejména v modrých dresech domácích, se chtěli před zraky návštěvníků předvést, a tak byl k vidění pěkný zápas a vítězství Šaratic v poměru 4:1. Gólem k vítězství svého týmu přispěli dvakrát Smetana, Bukáček a Šmíd, za hosty snižoval Kufa.

Pořadatelé ovšem připravili další perličku. Na hřiště vyběhl šaratický celek mužů, doplněn staršími nebo hostujícími hráči, aby porovnal své umění s týmem výběru Zbrojovky Brno 78. Toto střetnutí dalo vzpomenout na dobu, kdy se fotbal hrál trochu jinak než dnes.

Hosté z Brna dokazovali, že své dovednosti stále neztratili. Přibyl jen nějaký ten rok, nějaké to kilo a rychlost už také není taková, jako dřív. Přesto bylo vidět pěkné utkání s množstvím povedených kombinací, přihrávek i střel. Přítomní viděli pěkné branky, trestné kopy i penaltu. Prostě vše, co podtrhlo krásné fotbalové odpoledne.

Brankově se prosadil domácí Galia, ale to na výhru jeho týmu nestačilo. Za Brno skóroval dvakrát Kafka a jeden zásah si připsali Šmíd a Hamár. Hosté tak zvítězili 4:1.