Jejich plánům před sezonou chyběla skromnost, teď se ale ukazuje, že jejich myšlenky byly oprávněné.

Bilancování první části sezony je pro fotbalový tým Šaratic příjemné. Před odvetami totiž vedou 1.B třídu skupinu A o dva body před Olejnicí a o tři body před třetími Ivanovicemi na Hané. „Co jsme si předsevzali, to se povedlo. Chtěli jsme se pohybovat na nejvyšších příčkách a směřovat k postupu,“ odtajnil trenér celku Josef Hodeček.

Jeho svěřencům se vydařila zejména první část podzimu. V prvních osmi kolech klopýtli jen jednou při remíze s Ivanovicemi na Hané. Ostatní soupeře dokázali přehrát, i když ve většině případů jen o gól.

„Začátek se dá označit za báječný. Táhli jsme skvělou sérii výsledků, ale myslím, že závěr nám naopak trochu uletěl,“ uvedl kouč. Naráží na fakt, že ve zbylých utkáních se už jeho týmu dařilo méně. Zejména na půdě soupeře zaznamenali hned tři prohry. Předchozí bodový náskok byl ale značný, takže pozici lídra už Šaratice neztratily.

A jaký duel vnímá šaratický lodivod jako nejlepší a nejméně povedený? Svůj tým nejvíce pochválil za výkon v derby s Otnicemi. Naopak nejvíce ho mrzí právě tři porážky na konci, které zkomplikují cestu za vytouženou celkovou první pozicí. Jedná se o neúspěchy na hřišti Dražovic, Bohdalic a Újezdu.

„Tam byla naše hra opravdu slabší. Upřímně řečeno soupeři hráli to, co na nás zřejmě platí, nic ale nebudu prozrazovat. Je to škoda, mohlo to být veselejší,“ prohlásil Hodeček.

I přes tyto těžkosti vládne v Šaraticích s představeními hráčů spokojenost. V současné době ještě hráči trénují do konce týdne, pak je čeká měsíční odpočinek a v půlce ledna začne celý fotbalový kolotoč znovu. O tom, jaká přátelská střetnutí celek čekají, se teprve jedná, ale trenér připouští, že ještě je co vylepšit.

„Stále je na čem pracovat. Máme tu pět hráčů na hostování, chce to je udržet, třeba ještě posílit a minimálně udržet tréninkovou píli, nebo spíše zvýšit,“ míní.

O tom, jestli Šaratice na jaře navážou na skvělý úvod nebo na horší pokračování, se zatím může jen diskutovat. V každém případě při pohledu na tabulku třetí nejvyšší krajské soutěže je jasné, že sílu jmenované mužstvo má. A ta tkví zejména v týmovém duchu.

„Mám dost kvalitních hráčů, solidní kolektiv a málo sólistů, to je naše výhoda. Ještě jednou opakuji, cílem je postup, ale je to zatím otevřené. Jsme v polovině cesty, chce to tomu jít naproti a věřím, že to půjde,“ uzavřel Hodeček.

FC Šaratice

 

Celková tabulka: 1. Šaratice 27:11 28

Doma: 1. Šaratice 21:4 19

Venku: 3. Šaratice 6:7 9

Rozhodčí: Jirků – Vidlák, Talpa.

Celková bilance: devět výher, jedna remíza, tři prohry

Nejlepší střelec: Galia Martin – 7 branek

Nejvyšší výhra: 6:0 Bystrc B, 6:0 Otnice

Nejvyšší prohra: 0:2 Dražovice

První zápas jara: Olešnice – Šaratice 23. března