Komplikace si ale hosté zapříčinili sami, a to hlavně neproměňováním šancí a velkou chybou při rozhodujícím úspěchu domácích. K zápasu do Šardic navíc odjížděl Vyškov v kombinované sestavě. Chyběl Mašlej a Hanus.

Střetnutí začalo oboustranně opatrně a byli to hosté, kteří byli nebezpečnější. Nejprve po centru Hodináře hlavičkoval Vlček těsně nad branku. O chvíli později unikl Lička a jeho nahrávku na gól Navrátil nedal a také přestřelil. Ani do třetice nebyl úspěšný Lička, a tak udeřili domácí. Po brejku na pravém křídle následovala zpětná přihrávka do vápna a domácí nabíhající hráč křížnou přízemní střelou překonal brankáře Rostexu Kollára. Stanovil tak pro hosty nepříjemné poločasové skóre.

Úvod druhé půle se ale odehrával naopak v plné režii hostů a po rohu Hodináře krásně hlavou vyrovnal Cetkovský. I nadále Vyškov udržoval mírnou územní převahu, ale nedokázal ji už zúročit a domácí opět trestali. Po faulu zahrávali trestný kop asi ze čtyřiceti metrů a přízemní střelu Kollár neudržel v náručí. Domácí se po jeho chybě dostali k odraženému míči a šli do vedení.

Vyškovští hráči se v závěru ještě pokusili o vyrovnání, ale Šardice si vývoj už v pohodě hlídaly a protivníka do žádné tutovky nepustily. Připsaly si tak tři body.