Mezi nejsledovanější utkání víkendového fotbalového dění ve vyškovském okrese bezpochyby patřil duel mezi Švábenicemi a Lysovicemi. V rámci III. třídy skupiny A to byl duel prvních hostů s druhými domácími, kteří ztrácejí na vedoucí celek pouhé čtyři body.

Důležitost zápasu si oba týmy velmi dobře uvědomovaly, poněvadž v tabulce za Švábenicemi není žádná velká bodová propast. Pronásledovatelé se tak mohli dotáhnout, a to dávalo souboji velký náboj. Na podzim minulého roku vyhrály Švábenice o čtyři branky a jistě doufaly, že něco podobného zopakují i tentokrát.

Utkání proběhlo za krásného počasí, které vůbec nepřipomínalo, že je právě svátek druhého ze „zmrzlých mužů“. Domácí své protivníky od prvních minut přitlačili k vlastnímu pokutovému území. Jejich snaha byla odměněna už v sedmé minutě krásnou akcí již z vlastní poloviny, kdy skóroval Jan Hladký. Hosté ale byli nebezpeční, když dokázali využít každé své akce k ohrožení nebo alespoň k vystrašení domácích obránců.

V pětadvacáté minutě hosté poprvé nebezpečně vystřelili mezi tyče domácí brány. Brankář Stěnička byl na místě a ihned rozehrál další pohlednou rychlou akci domácích, kterou dokázal strážce lysovické svatyně Hrušák vyřešit jen penaltovým zákrokem. Za tento faul uviděl první žlutou kartu utkání a navíc se kopala penalta.

Její exekuce se ujala ústřední postava domácích Lukáš Hladký, ale Hrušák svoji chybu napravil a jeho pokus zneškodnil. Poté Švábenice povadly a hosté měli mírnou, ale neplodnou převahu.

Do druhé půle vstoupili domácí opět více aktivně a po pěti minutách hry snad nejhezčí akci celého zápasu zakončil Milan Gruber. Zvýšil tak na 2:0. I poté se hrál velmi dobrý fotbal s možnostmi na obou stranách, ale na výsledku se už nic nezměnilo. Závěrečný hvizd sudího tak zněl zaslouženě lépe domácím. Ti v těžkém zápase udrželi čisté konto a zvítězili.