Vyškovští fotbalisté mohou jen litovat, že v úvodních kolech právě probíhajícího ročníku moravskoslezské divize se jim nedařilo podle jejich představ. V novém roce totiž září, což dokázali jak minulý týden výhrou v Líšni, tak nedělním ziskem bodů při domácím střetnutí s Velkým Meziříčím.

V důležitém zápase šlo domácím o to, aby se ziskem bodů posunuli do klidnějšího středu tabulky. Soupeř, vedený bývalým vyškovským trenérem Zbořilem, přijel velmi dobře takticky připraven. Od úvodních minut hrál dobře zezadu, nepustil družstvo Rostexu do vážnější šance a trpělivě čekal na brejky.

„Hosté se na nás nachystali. Začali defenzivně a v sestavě měli jediného, ale o to nebezpečnějšího útočníka,“ potvrdil domněnku domácí trenér Pavel Svoboda. Přesto si domácí vytvořili mírnou převahu a do šance se dostal Navrátil, ale brankář ho vychytal. V další příležitosti se po dlouhém výkopu Kollára ocitl Lička. Překonal vyběhnuvšího brankáře, ale obránce ještě míč vykopl z brankové čáry.

Brankově uhodilo v samém závěru první půle, když se po přesně zahraném trestném kopu Hodináře gólově prosadil z malého vápna Vlček. Do kabin tak šli s vědomím těsného náskoku domácí. Také druhý poločas byl téměř shodný s prvním, i když hosté se přece jen více tlačili do útoku ve snaze o vyrovnání.

Vyškovští hráči se několikrát ocitli ve velmi dobrých střeleckých pozicích, ale tentokrát si Mašlej ani Lička neobuli ty správné střelecké kopačky. „Škoda, že jsme rychleji nepřidali pojišťovací branku, mohlo to být klidnější,“ uvedl domácí lodivod.

V závěru se hosté několikrát ocitli v nadějné pozici, ale i domácí obrana v čele s brankářem Kollárem hrála spolehlivě. Spokojenější tak mohl být po jednogólovém vítězství Vyškov. „Celkově jsem spokojen, důležité jsou tři body,“ uzavřel Svoboda.