Začne nová vítězná série, nebo domácí příznivci odejdou zklamáni a soupeř si odveze tři body? To záleží na výkonu a hlavně produktivitě vyškovských fotbalistů při nedělním utkání čtyřiadvacátého kola Moravskoslezské divize.

V něm se domácí mužstvo střetne s celkem Třebíče. Po trochu nepovedeném podzimu probíhajícího ročníku se na jaře týmu Rostexu maximálně dařilo. Jeho skvělou bilanci ale nečekaně zastavily v minulém kole Šardice. „Prohra v Šardicích mrzí. Měli jsme v první půli čtyři čisté gólové šance. Navíc v druhém poločase po vyrovnání přišla naše chyba a laciná branka,“ přiznal trenér vyškovského mužstva Pavel Svoboda.

Úspěch domácího celku tento víkend je tak velmi potřebný. Nebude to však lehké, a to z několika důvodů. Tím hlavním z nich je zranění. Zdravotní problémy mají totiž hned dvě opory domácích.

Vlček, který s tržnou ránou odstoupil z duelu se Šardicemi a Mašlej, který minule také chyběl a jeho šance na start v souboji je tak padesátiprocentní. „Jsou to oba klíčoví hráči v ofenzivě, bude velmi důležité, zda budou hrát. Uvidíme ještě na tréninku,“ vysvětlil Svoboda.

Jaký fotbal bude na vyškovském stadionu k vidění, zda obranný či útočný, to je zatím ve hvězdách. Jisté ale je, že domácí se chtějí i přes možnou absenci jejich útočně laděných hráčů pokusit o rychlé vedení. „Dát gól hned na začátku utkání, to by bylo ideální. Třebíč bude téměř jistě hrát z obrany a vsadí na brejky,“ vyslovil přání domácí lodivod.

Jeho protějšek na straně hostů ale jeho názor na třebíčskou taktiku nepotvrdil. „Nebudeme jenom bránit. K záchraně potřebujeme vyhrávat. Z Vyškova si chceme odvézt alespoň bod, ale rádi bychom tři. Jsme připraveni na otevřený zápas,“ uvedl kouč hostů Karel Kolesa.

A co by mohlo tentokrát rozhodovat? Na odpověď si zřejmě musíme počkat až do nedělního podvečera. Vyškovský trenér toho moc prozradit nechtěl. „My na ně máme nachystaný recept. Ten si ale zatím necháme pro sebe,“ odpověděl Svoboda.

Naopak Třebíč, vědoma si kvality svého nejbližšího soupeře, má poměrně jasno. „Vyškov má výborné mužstvo, utkání bude velmi těžké. Prosadit se můžeme jen velkým nasazením a bezchybnou taktickou hrou od všech bez výjimky,“ svěřil se Kolesa.

V půl páté tak začíná další cesta vyškovských fotbalistů za třemi divizními body. Rádi by zopakovali podzimní výhru na venkovním hřišti o dvě branky.

„V Třebíči jsme měli zápas v podstatě pod kontrolou. Dohrávali jsme oslabeni, ale to na tom nic nezměnilo. Doufám, že nás čeká něco podobného jako v podzimní části soutěže,“ uzavřel kouč domácích.

SK Rostex Vyškov – Horácký FK Třebíč

Jak asi nastoupí:

Vyškov: Kollár – Miloška, Fober, Hodinář, Kollár – Pataki, Tetkovský, Lang, Navrátil – Fišer, Lička
Třebíč: Bér – Plocek, Komínek, Vejmelka, Tůma – Flekal, Kopeček, Křivánek, Smažil – Durda, Koníř

Rozhodčí: Proske – Pala, Bečica

Vzájemná utkání v poslední době: Podzim 2006: Třebíč – Vyškov 1:3

Pořadí v tabulce: 6. Vyškov 36:26 34
13. Třebíč 41:46 27