Dramatický první poločas plný skvělých šancí, branek a chyb obran obou týmů. Po přestávce pak druhá půle v režii domácích. Takový pohled se naskytl příchozím divákům při nedělním zápase moravskoslezské divize mezi domácím mužstvem Vyškova a hosty z Třebíče.

Skóre i nálada v týmech se měnila hlavně v prvním dějství minutu od minuty. Hosté z Třebíče domácí dokonale zaskočili. Hned v první pětiminutovce dvakrát zahrozili a když to Vyškovu nestačilo, skórovali. Kopeček nádherně proměnil přímý volný kop.

To Rostex herně příliš neprobralo, přesto rychle vyrovnal. Po zmatcích na soupeřově polovině proměnil centr Navrátila Mašlej. Třebíč se ovšem jako host i nadále nechovala. O dvě minuty později strhl vedení opět na stranu hostů Durda.

„Upozorňoval jsem, že protivník je silný a má brejkové hráče. To také ze začátku potvrdil,“ přiznal vyškovský trenér Pavel Svoboda. Situace se ale z jeho hlediska brzy zlepšila. „A když jsme dali vedoucí gól, tak hosté už trochu odpadli,“ dodal.

Obrat byl totiž skutečně rychlý a vyškovské mužstvo ho stihlo ještě v první půlhodině. Fober z blízka hlavou po trestném kopu a Hodinář krásnou trefou ze stejné herní situace rozjásali přítomné fanoušky. V té době hosté neměli odpověď a do konce poločasu počítali šance jen domácí.

„Přijeli jsme s cílem uhrát bod. Začali jsme skvěle, dvakrát jsme vedli, ale nepokryli jsme standardní situace domácích a to byla chyba,“ litoval po utkání třebíčský kouč Karel Kolesa.

Hosté i přes nepříznivý stav nepropadali panice a v první dvacetiminutovce druhé půle se snažili vytvořit si tlak. V jediné stoprocentní příležitosti ale Durda nastřelil dobře vyběhnuvšího brankáře Kollára.

Vrhnutí sil do útoku navíc znamenalo jediné: více prostoru pro Vyškov před brankou Třebíče. A ten ho do konce utkání ještě dvakrát využil. Mašlej z dalšího rohového kopu a po něm Kollár dali svými přesnými zásahy výsledku konečnou podobu.

O tom, že body zůstanou ve Vyškově, tak rozhodly podle trenérů dvě věci: skvělé standardní situace Vyškova a větší produktivita při trestání velkých chyb obou obran. Těch bylo totiž v nedělní duelu opravdu hodně.

„Obrany byly špatné na obou stranách, ale my prostě dali méně branek. Ale i tak, když skórujeme dvakrát, neměli bychom prohrávat,“ uvedl zklamaně třebíčský lodivod.

Skutečnost, že duel nebyl koncertem defenzivních sil mužstev, potvrdil i domácí trenér. „Je fakt, že dneska jsme udělali víc chyb než jindy. Soupeř ale taky. Vážím si toho, že jsme dokázali otočit, i když jsme dvakrát prohrávali a zranil se nám jeden z klíčových útočníků,“ konstatoval Svoboda. Zápas totiž přinesl Vyškovu i jedno negativum, zranění Ličky. Ten si ve střetu s jedním ze soupeřů zlomil nos a bude svému týmu asi tři týdny chybět.

 

Vyškov 5:2 Třebíč

Poločas: 3:2
Branky: 11., 75. Mašlej, 25. Fober, 30. Hodinář, 79. Kollár – 6. Kopeček, 12. Durda

SK Rostex Vyškov: Kollár – Miloška, Fober, Hodinář, Kollár – Hanus (76. Tilšer), Cetkovský, Lang, Navrátil – Lička (21. Pataki), Mašlej
Horácký FK Třebíč: Beer – Anděl, Komínek, Vejmelka, Tůma – Kopeček, Smažil, Koníř (77. Křivánek), Flekal (63. Heres) – Durda, Metoušek

Rozhodčí: Proske, Pala, Bečica
ŽK: Kopeček
Diváci: 240