Taková je bilance vyškovských fotbalistů z minulých dvou víkendových zápasů. Týden poté, co doma nasázeli zachraňující se Třebíči pět branek, vyhráli vysokým rozdílem i na půdě Boskovic. V Moravskoslezské divizi tak Rostex i nadále potvrzuje svoje výborné jarní výsledky.

Nedělní výhra je o to cennější, že šlo o přímý souboj o střed tabulky. Do utkání v Boskovicích hosté vstoupili oslabeni o kanonýra Ličku, ale o to s větší útočnou chutí. Již ve druhé minutě se domácí dopustili faulu a Hodinář se z trestného kopu nemýlil. Krásnou střelou poslal Vyškov do vedení. Boskovicím chvíli trvalo, než se z tohoto šoku vzpamatovaly, ale pak se začaly čím dál více tlačit na polovinu hostí. Navíc po přísném trestném kopu se jim podařilo hlavou vyrovnat a až do půle měly mírnou převahu.

„Nechtěli jsme bránit, snažíme se v každém zápase hrát útočně. Ovšem vše změnil náš rychlý gól a hlavně zranění jednoho z obránců,“ uvedl trenér Pavel Svoboda.

Vyškov začal hrát na brejky a jeden z nich domácí fotbalisté zastavili pouze faulem. Hodinářovi se ze standardek dařilo, ovšem tentokrát míč z jeho kopačky skončil v poslední minutě první půle jen na spojnici břevna a tyče. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas se dá charakterizovat jako vyrovnaná hra s boskovickou snahou vstřelit vedoucí branku. Hosté ovšem pozorně a trpělivě bránili s cílem přecházet do rychlých brejků. Domácí navíc soupeřovi pomohli svými velkými chybami. První z nich se dopustil domácí brankář. Chybně rozehrál a to potrestal krásnou střelou Navrátil.

Boskovice si i nadále vynucovaly tlak, ale naštěstí své dvě tutovky nedaly, když dvakrát pálily nad branku. Příležitosti ke skórování měl i Vyškov, ale dvě super šance Mašlej nevyužil, když promeškal správný okamžik ke střele. Naděje domácích tak stále žila, ovšem ne až do konce.

V závěru hosté kopali roh a dvojice Hodinář s Navrátilem přesnou kombinací vyškolila boskovickou obranu. Ta zastavila Navrátila jen za cenu faulu a Hodinář při penaltě nedal brankáři žádnou šanci.Pak se ještě prohrávající tým dopustil další hrubky, čehož využil k úniku Vlček. Po kličce brankáři nádherně přihrál volnému Navrátilovi a ten stanovil konečné skóre 4:1.

„Vyhráli jsme zaslouženě, kromě čtyř gólů jsme nastřelili břevno a měli další obrovské možnosti,“ míní Svoboda. O tom, jak skvěle se Vyškovu daří, svědčí to, že v pomyslné jarní tabulce celé divizní soutěže se ujal vedení.