Bude pokračovat fantastické jaro vyškovských fotbalistů, nebo jejich nadšení zchladí hosté z Konice, jejich tabulkoví sousedé?

Odpověď na tuto otázku přinese nedělní duel sedmadvacátého kola Moravskoslezské divize D. V něm nastoupí na svém domácím trávníku nejlepší družstvo jarní části soutěže, celkově pátý Vyškov, proti o příčku lepší Konici.

Ačkoli teoretická šance obou celků na získání postupového místa čtyři kola před koncem ročníku ještě trvá, kluby si ji už příliš nepřipouštějí, což potvrzuje trenér domácích. „Chceme samozřejmě skončit co nejlépe a nejvýše, ale na postup už to nevypadá. Je to sice prestižní zápas o čtvrté místo, ale myslím, že se bude na obou stranách hrát uvolněně,“ uvedl kouč Vyškova Pavel Svoboda.

Diváci by se tak mohli těšit na střetnutí, kde sice o něco půjde, ale hra by nemusela být svázána velkou taktikou. Utkání s úvodním výkopem v půl páté odpoledne by tak mělo patřit více ofenzivě.

„I když máme nějaké problémy se sestavou, nebudeme bránit. My vlastně ani pořádně neumíme hrát zezadu. Takže budeme útočit a chceme si tento zápas užít,“ říká Svoboda.

O tom, že by se přihlížející neměli nudit, svědčí i slova jeho protějšku na lavičce hostí. „Jsme tým, který nikdy nehraje defenzivně. Vyškovu se na jaře daří, ale i tak se budeme snažit hrát s ním vyrovnanou partii a dávat důraz hlavně na útok,“ uvedl konický lodivod Karel Procházka.

Týmy se zřejmě nemají čím překvapit. Například vyškovské informace o svém nejbližším soupeři jsou značné. „Asi před třemi týdny vyměnili trenéra. Mají mladé hráče, ale také několik zkušených, kteří působili i v Olomouci. Je to dobrý tým a měl by to být hezký fotbal,“ myslí si Svoboda.

Hosté každopádně mají z vyškovských výsledků v jarní sezoně respekt. „Hrajeme proti kvalitnímu soupeři, kterému se v poslední době opravdu daří. I tak ale chceme odehrát vyrovnanou partii, a když budeme proměňovat brankové příležitosti, může to pro nás dopadnout dobře,“ míní konický Procházka.

Pikantnost tomuto souboji dává i podzimní duel, který byl velice dramatický a rozhodnutí o jednobrankové výhře Konice přišlo až ve čtvrté minutě nastaveného času po rohovém kopu. To byl jediný přesný zásah zápasu.

„Všichni si to utkání pamatujeme, bylo to nervózní. Všemu předcházela neodpískaná penalta na druhé straně. Navíc jsme nevyužili čtyři jasné šance. Máme jim co vracet, hráči jsou motivovaní,“ popsal situaci Svoboda.

 

SK Rostex Vyškov – Sokol Konice

 

Jak asi nastoupí:

Vyškov: Kollár – Miloška, Tetkovský, Hodinář, Fober – Hanus, Lang, Tilšer, Navrátil – Vlček, Mašlej
Konice: Kmecím – Šimek, Dosaděl, Macháček, Voral – Skopal, Michalčák, Bercl, Šimon – Kobylík, Režný

Rozhodčí: Malý, Duda, Krasula
Vzájemná utkání v poslední době: Podzim 2006: Konice – Vyškov 1:0
Pořadí v tabulce:
4. Konice 44:30 41b.
5. Vyškov 45:29 40b.