Měl to být duel bez svazující taktiky, útočný fotbal a oslava fotbalu. Realita ale byla poněkud jiná. Divizní program pokračoval v neděli kláním tabulkových sousedů s již jen teoretickou nadějí na postup. S tou už ovšem podle trenéru ani domácí Vyškov, ani hostující Konice nepočítají.

„Chceme samozřejmě skončit co nejlépe a nejvýše, ale na postup to nevypadá. Myslím, že se bude na obou stranách hrát uvolněně,“ uvedl před zápasem vyškovský kouč Pavel Svoboda.

Plány ovšem zhatily dva fakty. Prvním a tím nejdůležitějším se stalo počasí. Úmorné vedro bralo hráčům od první minuty síly a čím déle se hrálo, tím méně kvalitní fotbal se na hřišti odehrával. „Teplo ovlivnilo zápas hodně, tohle bylo extrémní,“ vystihl vše Svoboda.

Jeho slova potvrdil i kouč hostí. „Teplo sehrálo velkou roli. Myslím, že jak hráči, tak i diváci toho mají plné zuby,“ konstatoval lodivod Konic Karel Procházka.

Druhou skutečností, jež nedovolila totální ofenzivu, byly absence opor. Na vyškovské straně se projevila nepřítomnost obránce Kollára a kanonýra Ličky. Hosté zase postrádali šéfa obranných řad Rusa. Brankových příležitostí se tak na vyškovském hřišti příliš neurodilo. A díky klimatu se vše podstatné událo v první půlhodině.

Úvodní rozehrávání s náznaky šancí domácích ukončil ve dvanácté minutě nádherně hostující Voral, mimochodem bývalý hráč Vyškova, když překvapil všechny včetně domácího brankáře překrásnou křížnou střelou z třiceti metrů. „Petr odešel od nás do Konice minulý rok. Trefil se zrovna proti nám nádherně, to tak bývá,“ posteskl si vyškovský trenér.

Naštěstí pro Vyškov odpověď přišla brzy. Po další čtvrthodině hry předvedl svou třídu záložník Navrátil, když prokličkoval mezi třemi protivníky. Přihrál na druhou stranu Hanusovi, jenž se musel v pokutového území snad bát. Bylo vyrovnáno.

Od té chvíle se duel uklidnil a velkých gólových šancí bylo jako šafránu. Domácím chyběla tradiční kombinace a k zakončení se dostávali málo. Koničtí zase volili střely z dálky, ale ani to k úspěchu nevedlo. Z druhé půle za zmínku stojí snad jen samostatná akce Mašleje z pětapadesáté minuty a průlet míče pokutovým územím Konic po přímém volném kopu v poslední minutě hry.

Těžko říci, kdo byl po utkání více spokojen, ale bod nakonec brali oba týmy. „Domácí nás překvapili svoji pasivní hrou. Čekali jsme, že Vyškov bude hrát ofenzivně. My jsme s bodem spokojeni,“ zhodnotil konický Procházka.

Jeho sok na domácí lavičce zklamaný také nebyl. „Zápas byl vyrovnaný, škoda standardky v závěru. Chtěli jsme vyhrát, ale dokázali jsme proti kvalitnímu družstvu vyrovnat, a to se cení," uzavřel Svoboda.

 

Vyškov 1:1 Konice

Poločas: 1:1

Branky: 28. Hanus – 12. Voral

SK Rostex Vyškov: Kollár – Miloška, Fober, Hodinář (62. Pataki), Cetkovský – Hanus (82. Prachař), Lang, Navrátil, Vlček, Tilšer (70. Lička) – Mašlej.

Sokol Konice: Kmecík – Šimek, Blaha (65. Šimon), Macháček, Voral – Křeček (72. Hlouš), Michalčák, Skopal, Derco – Stráněl (59. Režný), Kobylík.

Rozhodčí: Malý, Duda, Krása

ŽK: Vlček, Lang, Cetkovský - Michalčák

Diváci: 240.