Na jaře velmi úspěšné fotbalové družstvo Vyškova chystá na příští sezonu velké překvapení v podobě silného posílení hráčského kádru. Ve vyškovském dresu by totiž na podzim mohly nastoupit velké opory bývalých prvoligových Drnovic. Jedná se o ty, které jsou volné či bude jim končit smlouva a chtějí dokončit svou bohatou fotbalovou kariéru ve vyškovském okrese.

„Tito hráči by u nás byli platní jak při organizační či trenérské stránce u mládeže, tak by mohli nastupovat i za náš A celek,“ uvedl místopředseda klubu Vojtěch Mikulík.

Prvním, kdo už se s představiteli Vyškova domluvil, je Eduard Lasota. „U něho už je to jisté. Bude zastávat jak funkci spojenou s trénováním našich mládežnických celků, tak si také zahraje za muže,“ potvrdil Mikulík.

K Lasotovi mohou přibýt další známá fotbalová jména. Vedení je v kontaktu například s Josefem Weberem. „U Webera je to složitější. Má ještě na rok smlouvu v Jablonci a pak si ho tam jistě budou chtít udržet i jako funkcionáře. Uvidíme, v každém případě jednáme i s ostatními,“ konstatoval místopředseda.

Průběžně pátý tým Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D tak v případě, že se potvrdí příchod plánovaných fotbalistů se zkušenostmi z první ligy, může v příští sezoně pomýšlet ještě výše.