Potvrdí domácí svoji pozici druhého nejlepšího celku krajského přeboru, nebo se ještě jejich protivník pokusí udržet naději na únik z možných sestupových příček?

Tuhle otázku zodpovědělo sobotní fotbalové odpoledne, v němž se střetly dva sokolské týmy. Na hřišti dědického mužstva se představilo družstvo Hlohovce. Předzápasové prognózy jasně hovořily ve prospěch domácích, ale hosté hráli dlouho vyrovnanou partii.

Už před úvodním výkopem bylo jasné, že zápasu tentokrát bude chybět jedna z věcí, jež dělají fotbal fotbalem: diváci. Mnozí z tradičních dědických příznivců totiž dali přednost střetnutí české reprezentace ve Walesu, které probíhalo ve stejnou dobu.

První poločas se odehrál ve znamení bezzubého útočného snažení domácích. Ti se snažili hrát aktivně, ale vázla jejich kombinace a střely z dálky byly velmi nepřesné. Postupně Redek, Šmehlík, Sigmund a Vlach mířili vysoko nad.

„V prvním poločase jsme dávali málo míč pod sebe, nepřihrávali jsme si. Hodně jsme stříleli z dálky a to ke gólům nevedlo. Do přestávky to bylo špatné,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Vymazal.

Naopak Hlohovec hrál to, co si naplánoval. Nepouštěl soupeře do bezprostřední blízkosti své brány a spoléhal na brejkové situace, což se mu málem vyplatilo. Po půlhodině hry Koryčánek a těsně před přestávkou Pekar unikli dědické obraně, ale jejich zakončení nebylo stoprocentní a domácí brankář si připsal dva výborné zákroky.

„Museli jsme se vyrovnat s tlakem domácích, ale i přesto jsme měli jasné gólové šance, když jsme šli sami na branku. Kdyby se jedna proměnila, mohlo to vypadat jinak,“ litoval kouč Hlohovce Antonín Koryčánek. Do kabin tak hráči odcházeli za bezbrankového stavu.

Druhá půle už ale vypadala úplně jinak. Její vývoj výrazně ovlivnil první rychlý úspěch dědického útočníka Vlacha. Jeho křížná střela zapadla k tyči a hostům nezbývalo nic jiného, než změnit taktiku. „V přestávce jsme si řekli, že musíme pokračovat pořád stejně. Ale rychle jsme inkasovali a museli hrát jinak,“ přiznal Koryčánek.

Rozjeté Dědice už ale hosté nemohli přibrzdit. Útok domácích nabíral na síle a najednou jim začalo vše vycházet. Důraz předvedl Vlach už o šest minut později, kdy si připsal nikoli krásný, ale platný gól. „První hezký gól nás trochu uklidnil. Druhý byl takový slepený, míč nakonec doskákal do brány, ale počítá se,“ popsal domácí lodivod.

Poslední možnost Hlohovce ke snížení přišla půl hodiny před koncem, kdy se na brankáře Novotného řítil již podruhé v utkání Pekar, ale tahle herní situace v sobotu hostům prostě nešla. Pekar zakončil po zemi mimo tyče. Poté se již na trávníku díky tvrdým střetům více polehávalo, než hrálo, a šancí příliš nepřišlo. I tak se ale skóre po zásluze ještě jednou měnilo.

Zřejmě nejlepší hráč duelu Vlach prošel po pravé útočné straně a podélně přihrál přesně na Šmehlíka. Ten měl před prázdnou bránou lehkou práci a gólem zápas uzavřel. Na domácí lavičce vládla spokojenost především s druhou půlí. „My dnes hráli proti předposlednímu týmu tabulky a splnili jsme cíl, že vyhrajeme. Povedla se nám druhá půle,“ zhodnotil duel dědický trenér.

Jeho kolegu z Hlohovce mrzelo, že jeho tým nedal gól, ale uznal sílu soupeře. „Myslím si, že herně byli domácí lepší, i když pod tlak jsme se dostali až v druhém poločase. Útočili jsme, dokázali si vytvořit šance, ale ty jsme neproměnili,“ uzavřel Koryčánek.

Dědice 3:0 Hlohovec

Poločas: 0:0

Branky: 48., 54. Vlach, 81. Šmehlík

TJ Sokol Dědice: Novotný – Redek, Pokorný (84. Holý), Slezák, Horváth – Měřinský, Lžičař, Tamáš (56. Foldyna), Sigmund – Vlach, Šmehlík

Sokol Hlohovec: Drobilič – Machovský, Pazdera, Křen, Buriánek – Koryčánek, Kozubík, Šuderla, Jankovič – Pekar (78. Šaier), Pekárek (59. Drozd).

 

Rozhodčí: Gasnárek, Jelínek, Maršálek

ŽK: Slezák, Sigmund – Kozubík, Machovský

Diváci: 100