Vyškovští fotbalisté jsou přesně v této situaci. Dvě kola před koncem Moravskoslezské fotbalová divize skupiny D už bojují s týmem Konice jen o čtvrtou příčku. V devětadvacátém kole hráči Rostexu nastoupí proti jasnému vítězi celého ročníku, postupujícímu Zábřehu.

Fakt, že již je prakticky o všem rozhodnuto, nasvědčuje tomu, že by se na vyškovském trávníku mohl v neděli odehrát takový „laxní“ fotbal. To nevylučují hosté. „Jak bude utkání vypadat, záleží na tom, jak se k zápasu naši hráči postaví, protože postup už máme v kapse. V každém případě nejedeme do Vyškova se stresem, takže budeme hrát uvolněně,“ uvedl trenér Zábřehu Otto Jáně.

Tento názor ale nesdílí domácí klub. Ten zápas rozhodně nehodlá vypustil. „Jednoznačně my chceme vyhrát. Hosté na jaře vůbec neprohráli a nám se jaro moc povedlo. Proto se budeme snažit jim přichystat první porážku,“ řekl rezolutně vyškovský kouč Pavel Svoboda.

O tom, že vyškovské plány nebude lehké splnit, není pochyb. Ne nadarmo si Zábřeh zajistil první místo již dlouho před koncem ročníku. „Viděl jsem je už dvakrát, takže dá se říct, že už je dobře znám. Mají dobrou obranu, záloha také není špatná a v kádru mají nebezpečné a rychlé útočníky,“ uznal vyškovský lodivod.

Respekt zejména před jarními výkony Rostexu ale mají i hosté. „Měl jsem možnost shlédnout jedno z jejich utkání. Hrají výborně a pokud ještě přes léto posílí, vidím je příští rok jako aspiranta na postup,“ pochválil domácí lodivod.

Příchozí diváky tak v neděli od půl páté čeká nesmírně zajímavá podívaná.

A jakou taktiku domácí celek zvolí? Ofenziva, ale s ohledem na kvality Zábřehu. „Chceme vyhrát a jsme doma. Nezbývá než od začátku hrát útočně, ale ze zabezpečené obrany. Více, co hosté dokáží,“ uzavřel Svoboda.

SK Rostex Vyškov – SK Sulko Zábřeh

Jak asi nastoupí:

Vyškov: Kollár – Miloška, Prachař, Hodinář, Fober – Navrátil, Cetkovský, Vlček, Lang – Mašlej, Lička

Zábřeh: Toman – Vývoda, Tobáček, Skopal, Mrtinka – Špunda, Novák, Penc, Pobucký – Pinkava, Mičuda

Rozhodčí: Kučerík – Talpa, Karas

Vzájemná utkání v poslední době: Podzim 2006: Zábřeh – Vyškov 0:0

Pořadí v tabulce: 1. Zábřeh 53:21 62

4. Vyškov 48:30 44