Jeho druhé místo je neměnné, ale v sázce je pohoda týmu a klubové renomé. Řeč je o mužstvu Sokola Dědice. Druhý celek krajského přeboru se již nemůže posunout směrem dolů, ale nemůže také ohrozit postupovou první pozici Blanska. I tak ale chtěl uspět na půdě šestého Moravského Krumlova. A hosté v úvodu a v druhém poločase předvedli dobrý výkon.

Hned po úvodním hvizdu vyzkoušel pozornost domácího gólmana hostující Šmehlík, ale přestřelil. Po něm zahrozil Vlach. Krumlov se rozehrával pomaleji, ale také byl nebezpečný. Do slibných šancí se dostali Závitka, Hlučil a Zelníček. A v devatenácté minutě se domácí i radovali, kdy síť rozvlnili po velké chybě hráčů Sokola.

Souboj krumlovského Anderse a hostujícího beka Holého vyřešil druhý jmenovaný nahrávkou svému brankáři Novotnému. Ta ale neměla potřebnou rychlost a útočník Anders toho využil. Střelou mezi gólmanovy nohy poslal své družstvo do vedení.

Úspěch domácí viditelně nabudil. Vzápětí měl střelec hned další slibnou šanci, tentokrát ale neproměnil. A tak přišel trest, když Dědice v šestatřicáté minutě udeřily. Ke střele ve vápně se dostal Šmehlík. První pokus domácí obránce ještě blokoval, ale míč se odrazil opět ke Šmehlíkovi, který nikým neatakován srovnal.

Domácí pak do konce prvního poločasu měli ještě několik vyložených šancí, ale žádná z nich neskončila za zády Novotného. „V první půlce jsme vůbec neběhali a mysleli jsme si, že to asi přijde samo. Nehráli jsme dobře,“ uvedl v přestávce dědický trenér Jaroslav Vymazal.

Začátku druhé půle chyběla kvalita. Diváci mohli vidět spoustu nepřesností a hru bez pohybu na obou stranách. Dědice se ale postupně začaly zlepšovat a jejich tlak nabíral na síle. Hosté si vypracovali během zbytku střetnutí hned několik stoprocentních šancí, ale užitek z toho neměli. Naopak Moravský Krumlov mohl v závěru rozhodnout ve svůj prospěch při dvou standardních situacích. Ale ani ty se neujaly.

Dědický trenér po zápase litoval, že zisk jeho týmu z tohoto duelu čítá pouhý jeden bod. „V druhých pětačtyřiceti minutách jsme zlepšili ve srovnání s předchozím průběhem pohyb. Za předvedenou hru jsme si zasloužili vyhrát,“ prohlásil těsně po utkání staronový trenér na lavičce Dědic Jaroslav Vymazal.