Vyškovské mužstvo, jež na podzim zřejmě okusí kvalitu Moravskoslezské fotbalové ligy, musí v letošním pohárovém pavouku absolvovat i předkolo. „O tom, kdo kde bude hrát, rozhodujeme podle mnoha okolností, například kilometráž loňský los. Vyškov tedy bude hrát i první soutěžní víkend,“ objasnil sekretář Řídící komise fotbalu pro Moravu Radek Šindelář.

Novou sezonu tak začíná celek Rostexu už předposlední srpnovou neděli na hřišti v Brně-Bohunicích. „Překvapilo nás, že se nás týká už předkolo, ale nevadí. Budeme chtít postoupit,“ uvedl vyškovský trenér Pavel Svoboda. Pokud se to Rostexu opravdu podaří, pak přívítají o týden později Líšeň.

Pro vyškovský klub ale pohár prioritou asi nebude. „Budeme zřejmě na podzim hrát třetí nejvyšší soutěž, takže tyto zápasy budou v první řadě o sehrání a vyzkoušení obměněného kádru. To ale neznamená, že nechceme dojít daleko,“ prozradil Svoboda.

Jinak je na tom Rousínov. Ten startuje až v prvním kole, ale za to ho čeká mužstvo, které dlouho hrálo o postup do první ligy, HFK Olomouc. Framoz ovšem může využít výhodu domácího prostředí.

„Máme velmi zajímavý los. Možnost bojovat s atraktivním soupeřem je lákavá pro hráče i diváky. Na utkání se už teď těšíme,“ popsal pocity rousínovský kouč Petr Krahulec.

Jeho optimismus ovšem má vzhledem k síle protivníka meze. „Pohárový úvod je ještě v rámci přípravy, stát se může cokoli, ale jsem realista, vždyť je to téměř ligista,“ dodal.

V případě, že by se rousínovským fotbalistům podařilo svého soka přehrát, v druhém kole narazí na někoho z trojice Provodov, Hulín a Kroměříž.