Už před dvěma týdny jim skončily sportovní prázdniny, teď jsou v plném tréninku a v neděli přijde první ostrý zápas, pohárové předkolo. Mužstvo SK Rostex Vyškov již opět naplno žije fotbalem.

Hráči měli sraz předminulé pondělí, aby před vypuknutím nového ročníku Moravskoslezské divize skupiny D opět nabrali síly. Hned na úvod je čekalo soustředění, které se odehrálo v Broumově. Šlo o komplexní přípravu na hřišti.

„Nezaměřovali jsme se na fyzickou stránku nebo herní stránku. Rozhodl jsem se, že to spojíme,“ vysvětlil trenér Rostexu Pavel Svoboda.

Čistý trénink si zpestřili také přátelským utkáním proti domácímu týmu, v němž potvrdili papírové předpoklady a zvítězili jednoznačně 7:0. „Bylo to spíše, aby si kluci zahráli, než abych z toho něco vyvozoval. Ale zvládli jsme to dobře,“ tvrdí Svoboda.

Nový fotbalový ročník se blíží, a tak se pomalu dotahují veškerá jednání o přestupech hráčů mezi družstvy. A nejinak tomu je i u čtvrtého celku minulého ročníku Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D Vyškova.

S bilancováním přestupových „šachů“ představitelé klubu můžou být prozatím spokojeni. Ztratili sice dva hráče základní sestavy, a to Jana Mikloška, který odešel do konkurenčního Rousínova, a zřejmě také Otakara Cetkovského, jenž se v těchto dnech zkouší prosadit v celku Brno-Bystrc.

Přišlo ovšem více fotbalistů. Již dořešené je působení Borise Kroutilíka, kanonýra z Morkovic-Slížan. Ale družstvo se hlavně od nové sezony bude moci spolehnout na velké zkušenosti členů v minulosti prvoligových Drnovic. Diváci již s jistotou uvidí ve vyškovském dresu Jaroslava Schindlera a Eduarda Lasotu, i když ten má ještě lehké zdravotní problémy.

„Myslím, že kdyby to už skončilo tak, jak to je teď, můžeme být spokojeni,“ raduje se Svoboda. Přestupové termíny ale uzavřené nejsou, nastalá situace se tedy ještě může změnit.

„Několik hráčů máme ještě v jednání, nic není konečné. Vše by se mělo dořešit do konce týdne,“ potvrzuje.

Vyškovští fotbalisté ale v těchto dnech nemohou vzhlížet jen k přípravě. Čeká je vstup do Poháru Českomoravského fotbalového svazu. V neděli se utkají o postup do prvního kola s týmem Brna-Bohunic na jeho hřišti.

A cíl je jasný. „Budeme chtít postoupit, to je jasné. Sice pravděpodobně nebudeme kompletní, ale rozhodně to jen tak nepustíme,“ říká odhodlaně vyškovský kouč. Sám tvrdí, že soupeře prakticky vůbec nezná.

V posledních letech odehrál tým Rostexu s tímto soupeřem jediné střetnutí, a to nesoutěžní, v němž vyhrál o jednu branku. Ostrá premiéra po přestávce je tak tady.

Vyškovský lodivod z ní nedělá žádnou vědu, ale rozhodně nemíní nic podcenit. „Nebudeme se chystat na duel v Brně nějak speciálně, to ne. Ale pohár je pro nás rozhodně motivací. Chceme dojít co nejdál,“ uzavřel Svoboda.