Papírové předpoklady hovořily jasně ve prospěch hostů, kteří v minulé sezoně hráli na špici krajského přeboru. Domácí, jež slavili postup do 1.A třídy, tak měli před svým sokem předzápasem respekt.

„Dědice jsou technický tým. Zřejmě se spolehneme na brejky,“ hlásal před zápasem trenér Slavkova Ladislav Bednář. Jeho protějšek na lavičce hostů ale domácí také nepodceňoval. „Moc o nich nevím, ale jsou ambiciózní a nebude to snadné,“ uvedl Jiří Štěpán.

Jejich slova ale vzala za své už po úvodním hvizdu rozhodčího. Než se totiž hráči Slavkova i jejich fanoušci rozkoukali, prohrávali o dvě branky. Nejprve měl míč po kopu Měřínského velmi podivnou trajektorii a zapadl přesně do branky za zkoprnělého brankáře Plchuta. Zkázu slavkovského týmu potom dokonal po dalších dvou minutách Lžičař s jistotou proměněnou penaltou za faul Proniuka na Píška.

Toto nečekané dějství udalo ráz utkání. Domácí se ovšem nevzdali a i když se z tohoto šoka chvíli otřepávali, začali kousat. „Za pár minut dostat takovéto dva góly, to nám nepomohlo. Ale zase nepoložilo nás to, myslím že jsme hlavně v prvním poločase byli soupeři vyrovnaným soupeřem,“ řekl slavkovský kouč.

Útočná snaha jeho týmu vyvrcholila snížení po nádherném trestném kopu Opletala. Domácí měli i několik možností k vyrovnání, ovšem Dědice rozhodně nehrály druhé housle a prakticky všechny šance na fotbalové překvapení vzaly Slavkovu dvě minuty před přestávkou, když rychlou a přesnou kombinaci zakončil sám před gólmanem s přehledem znovu Lžičař.

I tak hostující kouč nabádal své svěřence k aktivitě. „V kabině jsem říkal, že zápas není u konce,“ přiznal dědický lodivod.

Druhá půle už ale příliš bohatá na fotbalovou krásu nebyla. Hosté se zaměřovali na obranu a vyráželi do protiútoků. Domácím se nedala upřít snaha, ovšem k přímému ohrožení branky se příliš nedostávali. Utkání se tak dohrávalo v herním poklidu, v němž hrálo roli hlavně spoustu žlutých karet. Dědice tak zvítězily o dva góly.

Slavkov u Brna 1:3 Dědice

Poločas: 1:3, Branky: 21. Opletal - 2. Měřínský, 4. a 43. z pen. Lžičař.

 

SK Slavkov u Brna: Plchut – Žižlavský, J.Proniuk, Říha, L. Proniuk – Klimek, Strnad, Rotrekl, Holásek – Opletal, Udržal (56. Lysák)

Sokol Dědice: Novotný – Slavíček, Píšek (56. Jašíček), Pospíšil, Redek – Svoboda, Horvath, Lžičař, Měřínský – Sigmund (64. Mauer), Kolečkář

 

Rozhodčí: Donneberger – Kolář, Podaný

ŽK: Opletal, Říha, Žižlavský, Udržal, Klimek, Plchut – Redek, Novotný Měřínský, Pospíšil, Kolečkář.

Diváci: 200.