Vyškovští fotbalisté dokazují, že pomýšlejí rozhodně na vyšší umístění, než na kterém figurovali po úvodu Moravskoslezské fotbalové divize. Po jasné výhře z minulé středy s Boskovicemi neodešli s prázdnou ani z domácího souboje proti lídru průběžného pořadí, týmem Líšně.

Před zápasem se domácí Rostex potýkal se zraněními opor. I tak ale věřil v bodový zisk. „Zmáhá nás nekompletní sestava a soupeř je v plné síle, ale výhra není nereálná,“ uvedl vyškovský trenér Pavel Svoboda. Další vrásky na čele mu způsobilo obnovené zranění kapitána Vlčka.

Úvod zápasu byl i tak poměrně vyrovnaný. To se změnilo ve chvíli, kdy domácí marodku rozšířil i obránce Schindler. Hosté přebrali iniciativu a až do konce první půle byli lepší. Od inkasovaného gólu domácí dvakrát skvělými zákroky zachránil brankář Kollár. I ten ovšem kapituloval, když v nastaveném čase nedosáhl na centrovaný míč a hostující útočník poslal spoluhráče do vedení.

„V první půli byli hosté lepší. To bylo způsobeno tím, že jsme museli rychle měnit sestavu a nedostali jsme se pak do hry. Škoda, že jsme neudrželi bezbrankový stav do přestávky, hrálo by se lépe,“ litoval Svoboda.

Do druhého poločasu musel dalšího zraněného Michala Kolára vystřídat již druhý dorostenec v sestavě Růžička. Mírný tlak vyústil až ve vyrovnávající branku Langa, který se trefil z téměř třiceti metrů pod břevno. Rostex se i nadále tlačil do ofenzivy, ale k vedoucímu gólu chyběl důraz. V posledních minutách hry se do velmi dobré šance dostal kanonýr Lička, ale příliš váhal a brankář šanci zneškodnil.

Utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů v poměru 1:1, když každý tým byl lepší v jednom ze dvou poločasů. To potvrdil i vyškovský lodivod. „V druhé půli jsme byli Líšni i v oslabení minimálně vyrovnaným soupeřem. Myslím, že jsme měli i více příležitostí. Hosté chtěli vyhrát, ale my bod vzhledem k dané situaci bereme,“ uzavřel Svoboda.