Domácí tlak, brejky hostů a nevýrazná produktivita na obou stranách včetně dvou neproměněných penalt. Tato charakteristika se hodí k ostře sledovanému střetnutí osmého kola Moravskoslezské fotbalové divize mezi rousínovským Framozem a hostujícím týmem Rostex Vyškov.

Obě mužstva se zatím v soutěži trápila, když figurovala ve spodní části tabulky. Čekal se tak velký boj a v sobotu se opravdu bylo na co koukat. Od první minuty se strhla na hřišti nelítostná bitva. Vizuálně měli o něco více ze hry domácí, ale hosté také jen nebránili.

Po několika domácích šancích přišly klíčové chvíle celého střetnutí. Po pětadvaceti minutách do vyškovské šestnáctky pronikl Kalvoda, na nezvyklém postu obránce hrající Lasota ho zastavil nedovoleně a Framoz měl výhodu pokutového kopu. Ten ovšem Chadzidis namířil přesně do rohu, kam se vrhl hostující gólman Kollár.

V protiútoku se potvrdilo známé nedáš, dostaneš, když na konci hezké kombinace stál Lička před úplně prázdnou brankou. „To, že jsme neproměnili pokutový kop a hned inkasovali, to byl zlom. To se nám nesmí stávat,“ litoval trenér domácích Petr Krahulec.

Jeho svěřence to ale nezlomilo, zvlášť, když i oni přežili bez úhony penaltu Vyškova, tentokrát za „žlutý“ faul brankáře Vymazala na Vlčka. Strážce rousínovské svatyně odčinil svůj prohřešek a těsný výsledek se nezměnil.

Druhý poločas měl jasný scénář. Rousínov se usilovně snažil o vyrovnání a Vyškovští využívali okének v defenzivě Framozu k rychlým brejkům. Nejbezpečnější z nich byl ten, který vyústil v tyčku nastřelenou Ličkou. „Musím pochválit hráče, nestáhli jsme se a chtěli jsme hrát. Škoda, že jsme z protiútoku nerozhodli, bylo by to všechno klidnější,“ přiznal vyškovský kouč Pavel Svoboda.

A měl pravdu. Brankovou konstrukcí zatřásli i domácí, jmenovitě Kupčík, a přišly i další velké šance, když například ta Hlucháně čtvrthodiny před koncem po gólu doslova volala. Hlavní roli derby tak sehrál vyškovský brankář.

„Nemám ve zvyku někoho vyzvedávat, ale fantastický výkon podal Laďa Kollár, jsme spokojeni,“ usmíval se Svoboda. Jeho kolega z Framozu jeho radost pochopitelně nesdílel. „Měli jsme spoustu tutovek a nic. Už pár týdnů se s tím trápíme. Je to velké zklamání,“ uzavřel Krahulec.

 

Rousínov 0:1 Vyškov

Poločas: 0:1

Branka: 26. Lička

 

Framoz Rousínov: Vymazal – Hartl, Miloška (75. Balaščák), Maša, Vágner – Kašík (56. Boušek), Chadzidis, Kupčík, Žoček (70. Hlucháň) – Kalvoda, Zavřel

SK Rostex Vyškov: L. Kollár – Fober, Hodinář, Lasota (83. Růžička), M. Kollár – Lang, Látal, Navrátil, Hanus, Vlček (67. Steiner) – Lička

 

Rozhodčí: Stloukal – Drápal, Seidl

ŽK: Vymazal – Hanus, Lasota, Látal, Lička, Lang

Diváci: 270