Už druhé vítězství v zimním turnaji na umělé trávě v Morkovicích si v sobotu připsali fotbalisté vyškovského Rostexu. S favoritem, jehož trápí problémy se sestavou, si nedokázal poradit ani lídr zlínského krajského přeboru z Chropyně. Podlehli těsným výsledkem 1:2.

Rozdíl soutěží nebyl v pohledném zápase moc znát. Vyškovští se sice brzy ujali vedení díky střele Davida Steinera, přesto byla hra vyrovnaná a Chropyně byla pro divizní celek nesnadným soupeřem. „Zápas byl vyrovnaný. Ke gólovým šancím jsme se ale dostávali určitě častěji než soupeř,“ okomentoval průběh zápasu trenér Vyškova Pavel Svoboda.

V držení míče se oba týmy střídaly a snahu klubu ze Zlínska korunoval po dlouhém autu vyrovnávacím gólem Vaňhara. „Byla to spíše náhodná akce,“ zamrzelo vyrovnání vyškovského trenéra. Ještě do poločasu se však jeho svěřencům podařilo opět strhnout vedení na svoji stranu. Míč za záda chropyňského gólmana se podařilo dostat Jakubu Hanusovi.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil, jen už nepadaly góly. Vyškov si tak na turnaji připsal další vítězství. „Vzhledem k naší poslepované sestavě považuji výsledek i naši předvedenou hru za dobré,“ shrnul trenér Svoboda.

Zároveň tak zmínil problém, s nímž se jeho tým potýká už od začátku sezony. Je jím úzký kádr. Každé zranění či nemoc hráče tak znamená pro trenéra velké komplikace. „V sobotu jsme například měli na lavičce jen jednoho hráče. Do zápasu museli nastoupit i tři dorostenci,“ popsal situaci Svoboda.

Aby mladíkům co nejvíce ulehčili jejich roli, museli zkušení hráči nastupovat na postech, na něž vůbec nejsou zvyklí. „Poprali se s tím ale dobře. I domácí diváci chválili pěkný fotbal, který se hrál,“ nachází trenér Svoboda pozitiva s tím, že v přípravných zápasech nejde ani tak o výsledek, jako o nabírání kondice a sehrávání týmu.

Turnaje na umělé trávě v Morkovicích se Vyškov účastní jako jediný divizní klub. „Přesto tu hrají kvalitní celky. Celky Chropyně, Morkovic i Holešova patří ke špici krajských přeborů a divizním týmům se vyrovnají,“ je s kvalitou soupeřů spokojen Svoboda.

Rostex aktuálně vede tabulku turnaje o skóre před domácím celkem. Právě s ním se utká při svém dalším vystoupení na turnaji naplánovaném na devátého února.