Svým soupeřům v dresu Milešovic nasázel třiasedmdesát branek, přestože nebyl vyloženě hrotovým útočníkem. Teď se Lukáš Kraut chystá na přechod do mladšího dorostu a chtěl by v kanonádě pokračovat, i když ví, že už to nebude tak jednoduché, a naopak zatím netuší, ve kterém klubu.

Čím to je, že se ti tak střelecky dařilo?
Hrál jsem něco jako staženého útočníka nebo vysunutého záložníka. Do šancí jsem se dostával dost lehce, protože jsem měl dobré spoluhráče, kteří mně dávali dobré přihrávky. Prostě se mně dařilo je zakončovat.

Jak to, že jste soutěž nevyhráli, když jsi dal tolik gólů?
Rozhodlo o tom jedno utkání, které jsme v Křenovicích dost blbě prohráli. Čelo tabulky bylo vyrovnané, takže jsme nakonec skončili až čtvrtí.

Trénuješ střelbu, nebo jsou ty góly spíš takové samozřejmé a padá ti to tam samo?
„Asi to druhé. Možná jsem to zdědil po taťkovi. Ten dlouho hrál za Milešovice a taky býval nejlepším střelcem jejich soutěže. To on mě přivedl k fotbalu a určitě je rád, že se mně zatím daří.

Takového počtu gólů si přece nemohl nevšimnout někdo z vyšších soutěží?
Několikrát se na mě byli nějací funkcionáři dívat, myslím, že i z 1. FC Brno. Konkrétní nabídku jsem dostal z Bystrce, ale to bych musel dojíždět, což by bylo hodně komplikované. Takže jsem zůstal v Milešovicích.

Ale asi bys to výš rád zkusil, ne?
Teď končím v žácích. Budu studovat střední školu v Brně. To znamená, že tím padá problém s dojížděním. Zatím žádná konkrétní nabídka není, i když se už něco rýsuje. Doufám, že se něco podaří. Fotbal určitě hrát budu a asi tedy v Brně.