Tatran Kohoutovice je ovšem velmi zdatným nováčkem a po pěti kolech vede tabulku právě před Bohdalickými.Podobně jako tým z brněnské městské čtvrti to ani Bohdalice nedávno neměly lehké. Už delší dobu touží po I.A třídě. V minulé sezoně ještě čtyři kola před koncem vedly tabulku, ale závěr nezvládly. Mnozí fandové měli obavy, aby klub „krizi“ přes léto vůbec ustál. Povedlo se a dokonce bez podstatných ztrát. Odešel vlastně jen brankář Ivan Drbal.

„Na to, že to na konci sezony vypadalo všelijak, se mužstvo opravdu solidně zkonsolidovalo. Prakticky zůstalo stejné. Ale přesto jsme si žádné přehnané ambice nedávali. Myslíme si, že můžeme hrát na špici tabulky. Možná i o postup, ale to by bylo až moc odvážné. Zvláště teď na začátku soutěže. Do konce je hodně daleko. Navíc po zimní přestávce často bývá taky všechno jinak,“ naznačil bohdalické plány trenér Bedřich Kolář, jenž má mužstvo na starosti spolu s hrajícím kolegou Jaroslavem Kolečkářem.

Jedinou porážku Bohdalice utrpěly v Kunštátě (1:5), který na třetím místě zůstal posledním mužstvem bez prohry. Podle Koláře jedou na hřiště lídra tabulky za velkou neznámou. „Vlastně žádné informace o soupeři nemám. Ale výsledky vzbuzují respekt. Určitě po tomto utkání budeme v odhadu vlastních i jejich možností moudřejší,“ dodal Kolář. V Brně by měl mít v sobotu k dispozici všechny hráče.

V Kohoutovicích po „nakouknutí“ do ligových vod zvolili jiný trend budování mužstva. Tehdy stavěli na zkušených harcovnících z různých brněnských klubů nebo „odložených“ talentech ze Zbrojovky. Tato doba je prý nenávratně pryč.

„Teď stavíme výhradně na vlastních odchovancích nebo hráčích, kteří u nás chtějí hrát. Mládežnickou základnu máme už tak dost širokou a uvažujeme o dalším zkvalitnění například zřízením fotbalových tříd při některé ze základních škol. Pro tuto sezonu bychom chtěli stabilizovat sestavu a hrát v klidném středu tabulky. Mužstvo je mladé, potřebuje se otrkat. Do budoucna bychom chtěli výš a myslíme si, že optimem by pro nás byl krajský přebor. Ale to je opravdu hudba dalších pěti šesti let,“ sdělil místopředseda Tatranu Jan Sadílek.

Kohoutovice v posledních letech neznají, co je to průměrná sezona. Po sestupu z I.A třídy spadly hned do městského přeboru, aby ten okamžitě suverénně vyhrály. S náskokem patnácti bodů před Lelekovicemi! Také návrat do krajských soutěží byl opravdu impozantní.Domácí výhry nad Ochozí 5:0 a Drnovicemi 6:1, venku vyhrály ve Veverské Bítýšce 3:0 a v derby s FC Svratka Brno v Komíně 5:0. Raketový nástup ale stejně razantně uťal Lipovec, který Tatran poslal domů s porážkou 1:4.

„Po výhrách měli hoši nosánky nahoru. V Lipovci jsme brzy vedli 1:0 a kluci si mysleli, že se soupeř porazí sám. To se samozřejmě nestalo, naopak přišly dvě naše individuální hrubky, které Lipovec potrestal. K završení všeho jsme těsně před poločasem neproměnili penaltu. Takže místo 2:2 do poločasu jsme krátce po přestávce zase soupeři darovali dva góly a pak už s tím nešlo nic dělat,“ vysvětlil lipovecký „výbuch“ trenér Tatranu Tomislav Richter, který je zároveň sekretářem klubu.

Podle něj by se nic podobného nemělo v sobotním dopoledni opakovat. „Bohdalice byly prvním soupeřem, když jsem Kohoutovice ve zdecimovaném stavu přebíral. Dostaly jsme od nich pětku. Jejich sílu znám, je to zkušený tým s důraznou hrou směrem dopředu. Žádné podcenění tentokrát nehrozí, bude to těžký zápas,“ zdůraznil Richter.

I.B třída – skupina A
6. kolo:
Kohoutovice – Bohdalice
Sobota 17. září, 10.30 hod
Stadion Brno-Kohoutovice,
Voříškova ul. 59

Tabulka:
Kohoutovice 5 4 0 1 17:6 12
Bohdalice 5 4 0 1 14:8 12