Skončili až sedmí, přesto jsou spokojení. Taková zpráva přichází z tábora fotbalistů Bohdalic. Tým, jenž válčí o body v I.B třídě, se na jaře musel vyrovnat s odchodem opor, přesto skončil ve středu tabulky a pro léta příští přemýšlí o lepším umístění.

„Před jarní částí soutěže jsem jako náš cíl vyhlásil střed tabulky, nemohu tedy být nespokojen,“ tvrdí trenér Sokola Bedřich Kolář. O umístění ve vyšších patrech tabulky jeho svěřence připravila především nízká produktivita v útoku. „Tam to bylo špatné, ani jednomu z útočníků se nedařilo,“ vidí největší letošní slabinu Bohdalic trenér Kolář. Není divu. Jeden z útočníků, teprve devatenáctiletý Tomáš Novotný dal jen devět branek a druhý forvard, Jan Pacejka, pouhé žalostné tři branky.

Králem střelců Sokola se tak stal záložník Bohuslav Mašlík. Trefil se dvanáctkrát a o další přesné zásahy ho připravily vleklé zdravotní problémy. „Kvůli zranění nehrál celý podzim a ani první jarní zápasy. Pak nastoupil, v prvním zápase dal dva nebo tři góly a celkově se chytl. Jenže o několik dalších utkání jej pro změnu připravilo podezření na boreliózu,“ stěžuje si kouč Kolář. Zároveň dodal, že absence zkušeného středopolaře byla také jedním z důvodů, proč jeho tým nedával tolik gólů, kolik jich střílel v minulých sezónách. „Mašlík je všestranný hráč, tvůrce hry a střelec v jedné osobě. Když není na hřišti, je to v našem projevu znát,“ ví lodivod Bedřich Kolář.

Když má kouč Kolář chválit, tak si kromě Mašlíka vzpomene i na další hráče. „Oporou byl určitě mladý Jiří Ignačák, levý záložník, který dokáže bez problémů naskočit i do zálohy,“ říká Bedřich Kolář. Líbila se mu hra vpodstatě celé obrany. „Dostávali jsme sice více gólů než jindy, obránci za to ale nemůžou,“ pověděl a jako stabilní obranný pilíř vyzdvihl také Radima Prachaře.

Potěšitelné je pro Bohdalice to, že v nich působí nadějní mladí hráči. „Všichni se ukázali v tom nejlepším světle a rychle se stali oporami. Vedle Ignačáka se obzvláště dobře uvedli také Pavel Jelínek a Břetislav Usnul,“ chválil Kolář.

Ten už od nové sezóny bude působit pouze jako asistent trenéra. Z Drnovic totiž do Sokola Bohdalice přichází Slavomír Zbořil. Pod novým koučem se tým chce vyšvihnout do vyšších pater tabulky a nebrání se ani myšlenkám na postup. „Všichni tu cítí, že v B třídě hrajeme dobře už dost dlouho. Postup je určitě reálný, ale nemohu říct, jestli to bude už za rok, nebo za pět let. Vše záleží na tom, jaké se podaří sehnat hráče, kdo přijde a kdo odejde. A na tyto informace si musíme ještě několik dnů počkat,“ uzavírá Kolář.