Rousínovští si v pětadvacátém kole zajeli pro hladkou porážku do Vojkovic. Každý lepší výsledek by v jejich situaci byl překvapením. V současné době trenéru Tomáši Kovandovi chybí osm hráčů základní sestavy. „Takovou situaci nepamatuju, co jsem u fotbalu. Ale nedá se s tím nic dělat a už vůbec se na to nechci vymlouvat, je to prostě realita. Proto musím spíš poděkovat veteránům Kupčíkovi a Strnadovi, a taky dorostencům, kteří nás doplňují, abychom vůbec mohli nastoupit,“ popsal situaci Kovanda.

Výkon ve Vojkovicích danému stavu odpovídal a domácí nestálo moc sil, aby si došli pro tři body. „Chybí tam zkušenost. Dostáváme naivní branky. Pro mladé kluky jsou takové zápasy sice dobrá škola, na druhou stanu je jasné, že je to nad jejich možnosti. Rozdíl mezi dorosteneckou první třídou a krajským přeborem mužů je obrovský. Takže jim mnoho vytýkat nemůžu. Spíš celkově mě mrzí, že se o výsledek víc neporveme, že jsme odevzdaní. Na hřiště jako bychom nastupovali s tím, že prohrajeme 0:3,“ posteskl si kouč Tatranu.

REMÍZA JE ZTRÁTOU
Bučovice si přivezly bod z Ivančic, ale trenér Petr Gamba nebyl s bezgólovým výsledkem vůbec spokojený. „Ztratili jsme dva body.

Tolik šancí, co jsme měli, jsem jako trenér v Bučovicích nezažil. Šli jsme pětkrát sami sólově na brankáře a měli další vyložené příležitosti po kombinacích. Byl to náš nejlepší výkon v této sezoně a o to víc mě mrzí, že nepřinesl tři body. Na Ivančice jsme byli dobře připravení. Kluci plnili to, co jsem po nich chtěl. Hráli jsme dobře zezadu a prosazovali se hrou po stranách hřiště. Bohužel nám stále chybí klid a důraz v koncovce,“ komentoval výsledek bučovický lodivod.

Zatímco Rousínov by záchranářské starosti dostihnout neměly, poslední Bučovice se snaží zvyšovat své šance na udržení. „Teď máme poměrně zajímavý los. Doma Vojkovice a pak jedeme do Veselí. To jsou klíčové zápasy pro záchranu, pokud uspějeme, tak bychom dokonce mohli mít vlastní osud ve svých rukou. Pokud ne, tak už by se záchrana asi stala nepravděpodobnou teorií,“ naznačil Gamba důležitost nadcházejících dvou zápasů.

Krajský přebor
VOJKOVICE – ROUSÍNOV 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 33. Nevěděl, 67. Buc, 82. Poláček. Rozhodčí: Urbánek – Krchňák, Šmíd. DS: Linhart. ŽK: Dvořák, Houdek – Macháček, Nitschneider. Diváků: 150.
Rousínov: Řepka – Zezula, Svoboda, Drobný, Líznar – Honek (66. Kozel), Horváth, Nitschneider, Kupčík (70. Nohel), Macháček (44. Šlimar) – Strnad. Trenér: Tomáš Kovanda.

IVANČICE - BUČOVICE 0:0
Rozhodčí: Novák - Putna, Knecht. DS: Hranický. ŽK: Kachlík, Kuklínek, M. Nový (vš. Buč.). Diváků: 65.
Bučovice: Hanák – Koudelka, Kachlík, Holásek, Chalabala (72. M. Nový) – Procházka (58. Kuklínek), Galia, Vágner, O. Nový, Palla (60. Rusňák) – Bil (46. Havránek). Trenér: Petr Gamba.