Úvodní minuty bohunického duelu neavizovaly, že se favorit bude s outsiderem celý zápas trápit. Exprvoligový Petr Švancara, který se do Bohunic přemístil po pádu Tišnova, šel zleva sám na brankáře Martina Hanáka, ale ten jeho záměr vystihl a stoprocentní šanci mu zmařil.

Trest přišel z protiútoku. Marek Havránek míč doslova protlačil obranou domácích před Davida Vágnera a čtyřicátník v bučovickém dresu nedal strážci domácí branky Dominiku Roblíkovi šanci zabránit gólu.

Tatran Bohunice – FC Bučovice 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 58. Ullmann – 5. Vágner. Rozhodčí: Nováček – Hanák, Putna. ŽK: Král, Masařík – Palla, Chalabala, Hanák, Kuklínek. Diváků: 120.
Bohunice: Roblík – Masařík, Král, Musil, Chlup (80. Hanusek) – Mach, Bachdasaryan (46. Burčík), Lacko, Čermák (66. Pavlík) – Ullmann, Švancara. Trenér: Karel Jarůšek.
Bučovice: Hanák – Handlíř, Burian, Koudelka (71. M. Kachlík), Chalabala – Kuklínek (71. Procházka), O. Holásek, Vágner (60. Rusňák), Palla – O. Nový, Havránek (56. M. Nový). Trenér: Petr Gamba.

Pro utkání to byl šťastný moment. Ne tak pro trenéry. Oba týmy se vrhly do útočení a s bráněním si hlavu moc nelámaly. Výsledkem byla dramatická partie, která se mohla divákům líbit, byť už padl jen jeden gól. Obě mužstva měla šancí a pološancí na daleko víc branek. „Bylo to až moc otevřené. Z naší strany bez bojovnosti a nasazení. Hráči si mysleli, že to přijde samo, že si Bučovice asi dají branky samy. Ale fotbal je o něčem jiném. Navíc i o tom, že šance, do kterých se dostanete, byste měli proměnit. Bučovičtí odehráli kvalitní zápas. Dopředu byli dobří, vzadu koncentrovaní. Ano pustili nás do šancí, ale že bychom si vypracovali nějaké úplně stoprocentní, to ne. Takové byly jen dvě tři ze začátku,“ řekl k utkání domácí trenér Karel Jarůšek.

Ve druhém poločase se domácí přece jen dostali do určitého tlaku, ale v obraně pořád nechávali okénka, po kterých mohli inkasovat. Jarůšek to nazval hazardem.

Vyrovnání přišlo ze skrumáže po rohovém kopu, když první střelu ještě Hanák vyrazil, ale dorážku Ondřeje Ullmanna už mohl jen sledovat. „Jsem spokojen s výkonem i s remízou, i když v naší situaci je bod málo. Tak kdybychom hráli každý zápas, nebyli bychom tam, kde jsme. Ale to asi nejde. Kluci to tady odmakali, dostávali jsme se do šancí. Musím před nimi smeknout, jak se po sobotě, kdy jsme byli hodně psychicky dole, dokázali zvednout,“ chválil své svěřence trenér Bučovic Petr Gamba.

Ten proti sobotě, kdy Bučovice prohrály doma s Boskovicemi 0:3, udělal v sestavě několik změn. Tou nejviditelnější bylo stažení Lubomíra Buriana na post stopera. „Už jsme neměli co ztratit, tak jsme proházeli posty. Třeba Burian před tím odehrál na vzadu jen poločas ve Vojkovicích, ale vedl si dobře. Byl bych rád, kdybychom dokázali na Bohunice navázat, což se nám po dobrých zápasech s Lanžhotem nebo na Svratce nepodařilo,“ dodal Gamba.

Tatra Rousínov – FC Dosta Bystrc-Kníničky 3:2
Poločas: 1:1. Branky: 25. T. Horváth, 59. M. Svoboda (pen.), 66. Nitschneider - 26. Ovčačík, 78. Lízal. Rozhodčí: Chabiča – Krchňák, Lazar. ŽK: Líznar, Zezula (oba Rous.). Diváků: 120.
Rousínov: Řepka – Macháček (90. Honek), Mrnuštík, Divácký (90. Hrabal) – Zezula, Svoboda, Ševčík, Kozel, T. Horváth (87. Kupčík) – Líznar, Nitschneider (83. Strnad). Trenér: Tomáš Kovanda.
Bystrc: Herink (61. Bogĺarský) – Pelc, Janíček, P. Svoboda, M. Krejčíř (62. Gryc) - Zatloukal (67. Tulaydan), Axamit - Urban (67. Lízal), J. Krejčíř, Ovčačík – Matyska. Trenér: Libor Danihelka.

POSILY ZKLAMALY

Rousínovská marodka se moc nevyprazdňuje, a tak trenér Tomáš Kovanda sáhl k netradičnímu pojetí sestavy. Především postavil jen tři obránce a jedním z nich byl útočník Miroslav Divácký.

Stejně jako bučovický Gamba měl šťastnou ruku. Domácí byli většinu zápasu aktivnější týmem. Ujali se vedení přesnou střelou Tomáše Horvátha. Jenže vydrželo jim jen pár vteřin, když nechali uniknout rychlého Janu Ovčačíka. Zápas rozhodl začátek druhé půle, kdy Tatran svoji převahu vyjádřil i gólově. Nejprve Milan Svoboda proměnil penaltu za ruku hostujícího obránce a tlak korunoval třetím pěkným gólem Martin Nitschneider. „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, a to jsme si mohli odpustit závěrečné obavy o vítězství. Jenže nechali jsme prostor Lízalovi, který dal kontaktní gól na 3:2. Celkově ale musím kluky pochválit, protože odevzdali poctivý výkon. Jsem rád, že se konečně trefil Martin Nitschneider. Doufám, že mu gól hodně pomůže,“ komentoval utkání domácí trenér Tomáš Kovanda.

Opačné pocity prožíval šéf bystrcké lavičky a zklamání netajil. „Věděli jsme o oslabení Rousínova a jeli jsme si pro tři body. Jsem zklamaný přístupem nových hráčů. Ani jeden nepředvedl to, co je v jeho možnostech a schopnostech. Pokud nechce hrát hlava, tak ty nohy taky nejdou. Hráli jsme špatně, neběhali jsme, nevytvářeli jsme si šance a dělali jsme velké chyby,“ konstatoval Libor Danihelka.