Dosavadní suverén soutěže z Bučovic přijel i k derby v roli velkého favorita, ale po zápase hodně rychle a potichu vyklidil dražovickou arénu. A to je výše jeho porážky ještě milosrdná.

Na snahu Bučovic o technický fotbal nasadili domácí svoje největší zbraně, bojovnost a jednoduchost. Hostující obrana od první minuty hořela a už Pelcův oblouček hned po prvním útoku těsně minul šibenici Hanákovy branky. Pak druhý dražovický hrot Svoboda spálil dvě tutovky a dopíchnutí nabíhajícího Škarabely odvrátil Hanák.

Bučovičtí se k odpovědi dostali až v jednadvacáté minutě, ale Bodeček poslal trestný kop těsně nad. Poté šel zase Svoboda sám na Hanáka, ale nejlepší muž hostující sestavy mu další šanci zmařil výborným vyběhnutím.

Až ve třicáté minutě už Svoboda svoji šanci prostě zahodit nemohl. Výborně hrající Pelc se dravě protlačil po pravé straně a Svobodovi předložil přesnou přihrávku po zemi na malé vápno. Stačilo jen nastavit placírku. „Tutové šance jsem měl určitě alespoň čtyři, a kdybych to vzal ještě přísněji, tak možná i šest. Ale nejdůležitější je, že máme tři body a je úplně jedno, jestli jsem měl dát čtyři nebo šest gólů. Po minulém týdnu, kdy jsme si tady pokazili jasně vítězný zápas se Šaraticemi, je to pro nás veliká vzpruha. A pokud budeme hrát tak, jako dnes, tak určitě máme na to uhrát v posledních dvou podzimních zápasech šest bodů," radoval se střelec obou domácích gólů.

Domácí rozlet ale krátce po vedoucí brance zastavilo vyloučení jinak dobře hrajícího Krále, který zbytečně zajel do soupeře na půlící čáře a po druhé žluté kartě uviděl červenou. Domácí ovšem oslabení sehráli mistrovsky a po brejcích si v dalším průběhu vypracovali několik dalších tutovek. „Já si myslím, že ta druhá žlutá karta byla hodně přísná. Naštěstí jsme už vedli 1:0, i když to mohlo být klidně i 3:0. Pak jsme se museli zatáhnout a vyčkávat na brejky, což se nám vyplatilo. Z pěti jsme jeden proměnili. A mohli jsme vyhrát ještě víc," řekl trenér Dražovic František Jakeš.

Zatímco bučovická převaha byla v početní přesile víceméně platonická a přinesla jen náznaky příležitostí, prakticky už první domácí kontr zápas rozhodl. Neatakovaný Svoboda zleva pravačkou technickým obloučkem přeloboval bezmocného Hanáka. A pak domácí fanoušci nestačili kroutit hlavou, co všechno jde zahodit. Opět v podání Svobody, ale i Škarabely. „Domácím gratuluju ke třem bodům. Plně si je zasloužili. Nám taková důrazná hra nesedí. Odehráli jsme nejhorší zápas, který jsem na podzim viděl. Ke hře jednotlivců se raději nechci vyjadřovat a jako mužstvo jsme zklamali. Škoda, že zrovna v derby," bránil se vyřčení kritičtějšího hodnocení trenér hostů Ladislav Kachlík.

Dirigent chyběl

Ten si nechtěl příliš připustit, že týmu citelně chyběl zraněný dirigent obrany Hanousek, ale bučovičtí fandové, přičemž v parádní divácké kulise jich za bariérami kolem hřiště bylo možná víc než domácích, to viděli jako hlavní příčinu porážky. „Hanousek? Chyběl, ale třeba i druhý stoper Tomáš Kachlík hrál se zraněním a s velkým sebezapřením. Ale tím porážku neomlouvám. Máme v týmu i nějaká další drobná zranění a budeme rádi, když už skončí sezona. Včetně přípravy jsme odehráli sedmnáct kvalitních zápasů, což je s kádrem šestnácti lidí těžké," konstatoval Kachlík.

Zápas nakonec dohráli v deseti i hosté, když i Mikulášek v poslední minutě doplatil na druhé žlutění. A Jakeš mohl přebírat gratulace. „Minule jsme darovali Šaraticím body, ale dnes to byl náš nejlepší výkon podzimu, kterým jsme navázali na zápasy proti Podivínu a dalším silným soupeřům," shrnul spokojený domácí trenér.

I. A třída – skupina B

12. kolo:

TJ Dražovice – FC Bučovice 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 30. a 55. D. Svoboda. Rozhodčí: Šišma – Marek, Müller. ŽK: Král, Starý, Měřínský – Mikulášek, M. Kachlík. ČK: 36. Král – 90. Mikulášek. DS: Richtr. Diváků: 350.

Dražovice: M. Řepka – Král, Vlach, Měřínský – Křap, Škarabela, J. Galia, Starý, Pospíšil (72. Rychlík) – T. Pelc, D. Svoboda (85. Novotný).

Bučovice: Hanák – Brožina, T. Kachlík (82. Horák), Mikulášek, Chalabala (75. Němec) – M. Kachlík, Handlíř, Štrublík, Nový (46. Bil) – Bodeček, Kudýn (46. Koudelka).