VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté chtějí pryč z Drnovic

Vyškov, Drnovice - AKTUALIZOVÁNO - Vyškovští fotbalisté trénují na drnovickém stadionu. V chátrajícím areálu je ale příliš vysoké nájemné. Chtějí se proto přestěhovat do Vyškova.

17.7.2008
SDÍLEJ:

Edvard LasotaFoto: Redaktoři Vyškovského Deníku

Když zaprší, mají v šatnách dvacet centimetrů vody. Každou chvíli něco nefunguje. Všude je samá rez. Drnovický stadion rychle chátrá. Navíc ho lidé pomalu rozkrádají. A za takový objekt, kde vyškovským sportovcům nepatří ani stéblo trávy, platí fotbalisté roční nájem jeden milion korun. Jejich obrovským přáním je přestěhovat se.

„Vrážíme peníze do něčeho, co nám nepatří. Chtěli bychom se co nejdřív, nejlépe už příštím rokem odstěhovat. Chceme zastupitele za každou cenu přesvědčit, že vyškovský fotbal patří do Vyškova,“ řekl manažer mládežnického fotbalu Edvard Lasota.

Vyškovský fotbalový klub převzal po zkrachovalém drnovickém klubu dvě stě padesát dětí. Ty trénují na třech hřištích. Dokonce využívají každý volný rožek s trávou, kam postaví branku, a trénují alespoň přímé kopy.

Vyškov jim prý takový komfort nikdy nenabídne. Přesto město podporuje myšlenku, aby mladí vyškovští fotbalisté trénovali ve Vyškově. „Drnovický stadion významně chátrá. Občas upadne kus potrubí, nejde sprcha, nefunguje zavlažování. Opravy něčeho, co nám nepatří, platíme z peněz města. Radši budeme dávat peníze na opravy našeho majetku,“ řekl vyškovský místostarosta a člen sportovní komise při městské radě Luboš Kadlec.

Je otázkou, jestli stovky dětí budou mít ve Vyškově dostatečné zázemí. „Potřebujeme nutně druhé hřiště. Máme slíbené bývalé škvárové za hokejovou halou. Město tam chce nasít trávu. Pro nás to ale není řešení,“ řekl Lasota.

Tráva totiž prý vydrží sotva tři až pět let. Fotbalisté touží po trávě umělé. „Je sice dražší, ale jsme schopní sehnat snad i devadesátiprocentní dotaci. Jenže město se řídí svou koncepcí rozvoje sportovního areálu. Podle ní je možné vytvořit hřiště za tribunou až ve výhledu sedmi a víc let,“ trápí se Lasota.

Podle místostarosty Kadlece město od koncepce neustoupí. Pracuje postupně na získání hřiště. „Vykupujeme pozemky zahrádkářů a jednáme s nimi o náhradních místech. Časem by tam mělo skutečně být další hřiště, řekněme i s umělou trávou, plus víceúčelové sportoviště pro lidi,“ tvrdí Kadlec.

Ačkoli jsou možnosti města omezené, mohlo by podle Kadlece dvě stě padesát dětí bez problémů ve Vyškově trénovat. Malí fotbalisté by mohli využívat šatny v nově opravené tribuně i ve staré přístavbě u haly. K tréninkům by sloužilo travnaté hřiště v atletickém oválu a provizorně zatravněné škvárové hřiště, které je hned za plotem.

K dispozici jsou i plochy u základních škol Purkyňova, Morávkova, Letní pole. Nejde o dokonale kvalitní povrch, ale k občasným tréninkům by podle Kadlece mohl stačit.

Případně by se mohli sportovci domluvit i se sokolem v Dědicích. „Postavit třetí fotbalové hřiště ale v možnostech města není,“ dodal Kadlec.

Drnovický stadion silně chátrá. „Jsou tu dva správci konkurzní podstaty. Je problém se s nimi zkontaktovat,“ vysvětlil majetkové poměry místostarosta Drnovic Antonín Dvořák. Představou, že by mládežnický fotbal z Drnovic zmizel, není zrovna nadšený.

„Udržují stadion a také se starají o trávu. S nimi se takzvaně veze naše fotbalová čtvrtá třída. Pokud mládežníci odejdou, pak se může stát, že nebudou mít kde hrát ani dospělí,“ povzdychnul si Dvořák. Podle něj byla stavba stadionu už od samotného začátku špatným podnikatelským záměrem.

„Je to monstrum, které na vesnici nepatří. Dalo se tušit, že to tak dopadne. Nikdo neví, co s areálem. Všichni nám nadávají, že by se obec měla postarat. Ale za prvé to není naše a za druhé si tak obrovské náklady nemůžeme dovolit,“ vysvětlil místostarosta.

Areál se často stává také cílem zlodějů. V poslední době řešili policisté dva případy. „Zloděj odstřihnul svazek kabelů, který vedl k osvětlení. Další se vloupal do kanceláří a odcizil počítač i s programy na ovládání světelné tabule,“ uvedl vedoucí obvodního oddělení vyškovské policie Dalibor Dočkal.

Jak už Vyškovský Deník informoval, mládežnický fotbal kromě starostí s chátrajícím drnovickým areálem řeší i existenční otázku. Fotbalová sezona, která by měla začít už v polovině srpna, je ohrožená. Za vším je nedostatek peněz. Do finanční tísně se vyškovský fotbalový klub, který převzal drnovickou mládež po zkrachovalém drnovickém klubu, dostal poté, co nezískal slíbenou půlmilionovou dotaci od Českomoravského fotbalového svazu.

Klub se proto obrátil na radnici se žádostí o zapůjčení necelého milionu korun, který by spláceli po dobu tří let. Podle Lasoty nejdřív radnice půjčku přislíbila. Na zastupitelstvu ale neprošla o jediný hlas. Ze sedmadvaceti zastupitelů šest chybělo, dalších asi sedm se hlasování zdrželo. Naděje fotbalistů tak pohřbili. Teď ale mají sportovci další šanci.

„Radnice si je vědomá, že jde o dvě stě padesát dětí. Plánuje proto svolat mimořádné zastupitelstvo, kde se bude mimo jiné o mládežnickém fotbalu znovu jednat. Věřím, že zastupitelé nehodí deset let práce s mládeží za hlavu,“ uvedl předseda sportovní komise při městské radě Miloslav Brtníček.

Fotbalisté žádají o pouhou půjčku, nikoli o dotaci. Jsou si totiž vědomí toho, že kdyby dostali peníze navíc, ohradily by se další neziskové organizace. Většina z nich dostala průměrně jen polovinu toho, co žádala. Také fotbalisté dostali jenom mizivou částku.

„Klub má roční rozpočet pět a půl milionu korun. Město schválilo dotaci ve výši jeden milion a dvě stě tisíc korun. To je nedostatečné. Podle mého názoru půjčka nic neřeší. Vhodnější je forma příspěvku v takové výši, aby bylo zajištěné řádné fungování klubu,“ myslí si člen finančního výboru vyškovského zastupitelstva Antonín Brtník.

Jak se nakonec zastupitelé rozhodnou, se lidé dozvědí pětadvacátého srpna.

Autor: Šárka Dubská

17.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč

Pomocní skladníci Ranní expedient. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání vyučení, základní znalost práce na PC, spolehlivost, zodpovědnost, dobrý zdravotní stav a fyzická zdatnost, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou s možností prodloužení, nástup možný ihned, vhodné i pro absolventy, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: po zaškolení navýšení mzdy, benefity, KONTAKT: Mauritz Jiří, tel.: 602 709 079, e-mail: j.mauritz@mlynherold.cz. Pracoviště: Mlýn herold spol.s r.o. 002, Československé armády, č.p. 1159, 684 01 Slavkov u Brna. Informace: Jiří Mauritz, +420 602 709 079.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 30 000 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů Obsluha a programování 5osého CNC stroje. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: vzdělání: VŠ technického směru, SPŠS nebo vyučení ve strojírenském oboru, znalost CAM systému (GibbsCAM výhodou), zkušenost s programováním 5osých frézovacích center, Popis práce: obsluha a programování plynulého 5osého frézování, zakázková výroba, Kontakt: Kachlíková Miloslava, 517 314 133, e-mail: pso@antreg.cz. Pracoviště: Antreg,a.s., Tovární, č.p. 810, 682 01 Vyškov 1. Informace: Veronika Omastová, +420 517 314 133.

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 500 Kč

Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů Montážní pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání nerozhoduje, POPIS PRÁCE: PP na dobu neurčitou, jednoduchá montážní práce, práce vestoje u montážní linky, pracovníci budou zaučeni, KONTAKT: Melnyk Viktor, tel.: 777 566 589, e-mail: aljusisro@seznam.cz. Pracoviště: Aljusi s.r.o. vyškov i, Cukrovarská, č.p. 496, 682 01 Vyškov 1. Informace: Viktor Melnyk, +420 777 566 589.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 24 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání nerozhoduje, v případě uchazeče mimo ČR znalost ČJ, základní znalost práce na PC, zkušenosti s VZV, spolehlivost, pečlivost, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, dvousměnný provoz s občasnou noční směnou, nakládka a vykládka kamionů, průběžné vychystávání materiálu, jeho naskladnění a rozvoz, obsluha minipulační techniky a VZV, práce s PC a skenerem, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: mzda dle zaučení, dotované obědy/večeře za 20 Kč, 25 dnů dovolené, jazykové kurzy zdarma, zdarma vstup do aquaparku, cvičení, firemní kulturní a sportovní akce, vlastní příměstský tábor, příspěvky na penzijní připojištění, slevy na firemní výrobky, aj. , KONTAKT: Prokešová Věra, tel.: 601 314 535, e-mail: vera.prokesova@velux.com nebo Pavlína Dočkalová, tel: 601 314 538, Po-Pá 8:30-14 hod, schůzku nutno domluvit předem telefonicky, v případě zájmu zašlete životopis na uvedený e-mail nebo doručte životopis na adresu pracoviště. Pracoviště: Bkr čr, s.r.o., Tovární, č.p. 724, 682 01 Vyškov 1. Informace: Věra Prokešová, +420 601 314 535.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO

Léky proti průjmu i na revma? Nemáme, odpovídají lékárníci. Výrobci mají výpadek

Kvůli špatnému stavu mostu u Pasohlávek tam od května řídí dopravu semafory a průjezdný je jen jeden jízdní pruh. Tvoří se tam kolony.
10

Kolony přes Nové Mlýny? Ještě horší než obvykle. Po mostě míří lidé na dovolenou

Oprava zabrání sesuvu kulturního domu, na rozpadající hřbitovní zeď peníze chybí

Milonice – Milonický kulturní dům čekají další opravy. „Musíme spravit opěrnou zeď. Budova stojí na kopci a sesouvá se dolů,“ informovala starostka obce Jitka Chramostová.

Tři šelmy na útěku a zbytečná smrt pod koly expresu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. července 2018.

Do Podyjí se po dvou letech vrátil čáp černý

Znojemsko /FOTOGALERIE/ – Je to pohled, který poslední dva roky nad Podyjím nikdo neviděl. Nad Sealsfieldovým kamenem krouží dvojice čápů černých a hledá potravu pro svá mláďata. Jsou jedním ze dvou párů, který letos v národním parku zahnízdil. Ornitologové doufají, že se tento výrazný pták nad údolí řeky znovu natrvalo vrátil.

Historické válčení u Dobšic: Francouze zahnali rakouští granátníci do řeky

Dobšice /FOTOGALERIE, VIDEO/– Pod zamračenou oblohou a za vytrvalého mrholení se v sobotním odpoledni scházejí diváci a vojáci v uniformách z devatenáctého století. Krátce před druhou hodinou déšť ustává, vysvitá slunce a začínají práskat první salvy z mušket. Po dvě stě devíti letech se k Dobšicím vrací napoleonská řež.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT