Na jedné straně uvolněně hrající hosté, jimž už o nic nejde, na té druhé domácí tým, pro nějž zápas znamená jednu z posledních možností záchrany v krajském přeboru a o motivaci tak nebude mít nouzi. Co z toho bude větší výhodou, ukážou už zítra od půl páté odpoledne ve vzájemném utkání fotbalové týmy Miroslavi a Dědic.

Dědice se po nevydařené sérii zvedly v minulém zápase s Ráječkem, kdy vyhrály 4:1. „Vrátily se nám zraněné opory a mohli jsme tak opět předvádět svoji kombinační hru,“ ví jejich trenér Jiří Štěpán.

Naopak domácí Miroslav poněkud smolně remizovala v Kuřimi, kde dostala vyrovnávací gól až ve třetí minutě prodloužení. „Takto jsme ztratili už mnoho bodů. I když prohrajeme, je to o jediný gól,“ povzdechl si předseda miroslavského oddílu Miroslav Chlad. Dodal, že největší bolístkou jeho týmu je neproměňování šancí. „Jen v Kuřimi jsme mohli dát pět gólů, snad budeme lépe střílet v neděli,“ doufá Chlad.

Miroslav v posledním zápase přišla nejen o výhru, ale také o oporu mužstva, záložníka Kamila Horta. Po penaltovém faulu jej museli odnést na nosítkách a sezona pro něj zřejmě skončila. V zítřejším zápase budou domácí krom něj postrádat i kapitána Martina Rychlíka. „V nemocnici bojuje s těžkou nemocí. I kvůli němu chceme vyhrát,“ tvrdí Chlad. Dodává však, že i bod by jeho týmu pomohl.

Ani ten však Dědičtí nechtějí svému hostiteli darovat. „My si jedeme pro výhru. Chceme si poslední tři zápasy užít, hrát pěkný fotbal, bavit se jím a vyhrávat,“ tvrdí jejich trenér Jiří Štěpán.

Zkušenost i fotbalová kvalita je na straně jeho týmu, přesto vidí jednu výhodu, již postrádá. „Miroslavští mají určitě mnohem větší motivaci a nejspíš budou bojovnější,“ ví dědický lodivod.