Do letošního krajského poháru se přihlásilo 53 týmů, včetně posledního vítěze Tatranu Bohunice. Systém poháru zůstává stejný jako v předchozích sezonách. Na programu jsou dvě předkola, až do prvního kola zasáhnou kluby z krajského přeboru. Na podzim se bude hrát ještě druhé kolo, a to ve středu 9. září. Čtvrtfinále, semifinále a finále budou na programu na jaře. Kromě dvojice Dražovice – Slavkov budou Vyškovsko v poháru reprezentovat už jen Bučovice a nasazený Rousínov.

Regionální derby se původně mělo hrát ve Slavkově, ale po dohodě oddílů se přesunulo do Dražovic. I kdyby zůstalo ve Slavkově, patřila by role velkého favorita Dražovickým. Důvody sestupu slavkovského týmu nejsou tajné, ale bohužel se v klubu od konce jarní části sezony v podstatě nic nezměnilo. „Herně jsme na sestup určitě nebyli, ale na hřišti jsem měl jedenáct hráčů a za sebou na lavičce skoro nikoho. A když už tam někdo seděl, tak rozhodně ne kvalita. Tak úzký kádr soutěž prostě utáhnout nemohl. Pořád se divím tomu, že takové město jako Slavkov nedá dohromady B mužstvo, a nyní ani dorost," vrátil se trenér Marcel Cupák k důvodům pádu do nejnižší krajské soutěže.

Ani v probíhající letní přípravě se situace v klubu příliš nezměnila, vlastně vůbec. „Na doplnění kádru stále pracujeme, ale stále zůstává víc otazníků než dořešených věcí. Takže středeční zápas pro nás má jednoznačně jen nádech přípravy bez nějakých vyšších ambicí. Bohužel, musím to říct na rovinu, budeme jej chtít především důstojně odehrát," netajil přetrvávající špatnou atmosféru ve slavkovském fotbale trenér áčka. K dispozici by měl mít v podstatě stejné mužstvo jako na jaře.

Naproti tomu Dražovice mají už několik sezon zpět stabilizovaný základní kádr, navíc na solidní fotbalové úrovni. Před každou sezonou jej minimálně obměňují. A letos by změny v kádru měly jednoznačně směřovat k ještě vyšší kvalitě. „S koncem loňské sezony jsem byl výrazně nespokojený. Dohrávali jsme v křeči. Ukázalo se, že mužstvo hraje jaksi ze setrvačnosti, bez nějakého většího zápalu. Proto letos budou změny trochu větší. Mělo by přijít až pět nových hráčů s cílem zkvalitnit širší kádr a hlavně rozšířit zdravou konkurenci v mužstvu," zdůraznil trenér René Lysák, který se po několikaleté pauze vrátil na dražovickou lavičku před startem jarní části minulého ročníku.

Už s posilami

Někteří noví hráči se v domácích dresech představí už ve středu. Z Vyškova bude hostovat brankář Tomáš Holásek, z MFK přijde i Eduard Zezula, vrací se Martin Jakeš. Naopak na odchodu jsou Tomáš Svoboda a Tomáš Pospíšil, z osobních důvodů přerušil kariéru Lukáš Rychlík. „Další jména jsou v jednání, tak abychom vše stihli před zahájením I.A třídy. V utkání se Slavkovem roli favorita neodmítám. Navíc hrajeme doma, takže bychom ji měli potvrdit, i když každý zápas je jiný a stát se může ledacos. Právě jsme ve fázi velkého vytrvalostního zatížení hráčů, což se může projevit," dodal Lysák.

Jeho svěřenci sehráli dvě přípravná utkání. V prvním podlehli Tatranu Rousínov 0:3, ve druhém porazili Slovan Brno 6:1. Pokud Dražovičtí postoupí přes Slavkov, utkají se právě s tímto soupeřem ve druhém pohárovém předkole a opět na domácím trávníku.

Krajský pohár FAČR - 1. předkolo:

Dražovice – Slavkov

Středa 29. července, 17.30 hodin

Další dvojice: Jedovnice – Lipovec, Říčany – Horní Heršpice, Moravany – Milotice, Nikolčice – Podolí, Moutnice – Jezeřany-Maršovice, Rájec-Jestřebí – Kunštát, Zástupce OFS Blansko – Medlánky.

Další termíny: 2. předkolo – neděle 2. srpna (17.00): Dražovice/Slavkov – Slovan Brno, Lovčice – Bučovice. 1. kolo – středa 5. srpna (17.30): Hovorany – Rousínov, Lovčice/Bučovice – Sparta Brno, Slavkov/Dražo­vice/Slovan Brno – Vojkovice.