V sobotním souboji na rousínovském trávníku, kam přijedou hosté z Bzence, nejde o postupové či sestupové příčky. Ani výraznější posun tabulkou na poslední chvíli nahoru nebo dolů není aktuální. Přesto o zajímavé okolnosti zápasu není nouze. „Je rozhodně o co hrát. Už proto, že se nám jaro trochu zvrtlo, chceme sezonu dobře zakončit. Nemůžeme si přát nic jiného než vítězství," uvedl trenér Framozu Petr Krahulec.

Problémy se sestavou jeho týmu, to už je hodně obehraná písnička. Třeba jen v souvislosti s futsalem. Tentokrát ovšem nebude znít jenom jemu. Podobně je na tom i parta z Hodonínska. „Musím přiznat, že máme vůbec problém nějakou sestavu dát dohromady. Pomáhají nám dorostenci, hráči z našeho B týmu. Upřímně, už vyhlížíme konec sezony, oddechneme si," potvrdil hostující kouč Libor Škodík.

To jeho družině ale nezabránilo odvézt si ve středu v rámci dohrávky tříbodový „lup" z Moravského Krumlova. Výhru 2:1 zařídil přesnými zásahy nejlepší střelec celé soutěže Kasala. Na dálku tím pomohl právě sobotnímu soupeři, protože ten tak má už absolutní jistotu konečné čtvrté pozice.

Šéfovi lavičky sobotních hostů ovšem bude chybět jiný kanonýr, který v posledním vzájemném střetu na konci srpna loňského roku dokázal jako jediný rozvlnil síť a vystřelil Slovanu tři body. Radek Šifel teď je na půlročním hostování právě v Rousínově. „Bzenec mám moc rád, bude to pro mě hodně těžké. Ale bohužel a bohudík současně jsem teď v Rousínově a můj mateřský klub musíme prostě porazit. Dalo se to tady v poslední době dobře dohromady, a i když to podle mě bude vyrovnaný boj, myslím si, že to můžeme zvládnout," zmínil Šifel.

Útočný hrot se na jaře ve Framozu těžko prosazoval, zabrzdilo ho zranění v zápasu v Bosonohách. Byl z toho těžký výron kotníku, ale poslední týdny už je fit a dělá to, co se od něj čeká. Střílí góly. „Já doufám, že jsem nadobro zpátky ve hře. Nevím, co přesně bude po sezoně, jestli zůstanu tady nebo se vrátím do Bzence, ale teď jsem hlavně rád, že mi to zase kope. Samo mě to až trochu překvapilo, že to tam hned po návratu začalo padat," přiznal.

Nejen proto by zřejmě případný kurz sázkových kanceláří favorizoval domácí borce. Přesto jim nechybí zdravý respekt. „Podceňovat je nemůžeme. Jaro mají taky horší, ale mohou porazit kohokoli, už to několikrát dokázali. Kvalita tam je, stres je naopak pryč," připomněl Krahulec. Vyzdvihuje hlavně záložní řadu. „Středová řada je skvělá, o tom není pochyb, k tomu mají dobrou koncovku. Myslím, že malou slabinou je ta defenziva a brankář má taky svoje roky. Umí to ale nahradit jinde," dodal.

Slovy úcty nešetřila v předzápasových prognózách ani druhá strana barikády. „Vždy jsem je považoval za kvalitní a technický tým. Dokáží se připravit, jsou organizovaní a trénuje je zkušený pardál, můj kamarád. Ten vždycky ví, jak uspět. Máme už splněno, chtěli jsme horní polovinu tabulky a čtyřicet bodů, stalo se. Vracet se ale s prázdnou domů, to se nám nechce," poznamenal Škodík.

Hraje se dopoledne

Pozor! Kdo přijde na sobotní rousínovské loučení se sezonou jako tradičně na půl pátou, má smůlu. Výkop je už v půl jedenácté dopoledne. „Bylo to společné přání všech. Odpoledne hraje naše B mužstvo a jsme domluvení, že si nějaké hráče vyměníme. Myslím, že tahle změna nikomu moc nevadí. Ani nebude, když vyhrajeme," uzavřel Krahulec.

Před derby v Bučovicích je na tom lépe Slavkov

Spolu soutěž na podzim rozehráli, v neděli ji spolu zakončí. A přestože v sázce už není ani postup nebo sestup, budou mít aktéři tohoto souboje o motivaci postaráno. B skupina I. A třídy má v posledním kole na pořadu prestižní okresní derby Bučovice – Slavkov.

Úvodní utkání v prvním kole sice vyhráli Bučovičtí (2:1), ale v současné době vše hovoří pro hosty ze Slavkova. Ti mají za sebou šňůru úspěšných zápasů s posledním nejcennějším skalpem druhých, a hlavně velice silných, Velkých Pavlovic. Naopak Bučovice se hledají, a přestože herně jejich projev, třeba v minulém derby v Dražovicích, nebyl nejhorší, dát gól je pro ně problémem. Oba tábory se ale chtějí se soutěží rozloučit vítězstvím. „Chceme potvrdit předchozí výsledky a měli bychom vyhrát, ale v derby všechny teoretické předpoklady padají. Takže čekám těžké utkání," řekl trenér hostů Jaromír Piták, který proti Pavlovicím stál ve slavkovské brance, ale tuto „radost" si už raději zopakovat nechce.

Oba soupeři si případným vítězstvím mohou vylepšit postavení v tabulce až o dvě místa, ale to záleží i na výsledcích dalších zápasů. Nedělní derby v Bučovicích začne v 16.30 hodin.

Krajský přebor:

Framoz Rousínov – Slovan Bzenec

Sobota, 10.30 hodin

4. Rousínov 29 15 6 8 66:43 51
8. Bzenec 29 13 3 13 65:55 42

Poslední vzájemné utkání:

Bzenec – Rousínov 1:0 (0:0), branka Šifel.

I.A třída – skupina B

FC Bučovice – SK Slavkov u Brna

Neděle 16.30 hodin