Nejvyšší jihomoravská fotbalová soutěž má na programu druhé podzimní kolo. A Vyškovsko zajímá zápas, v němž Rousínovští vyzvou Rajhrad. Před startem sezony by zřejmě nebylo co řešit. Framoz má ambice být do pátého místa a třeba i pokukovat po divizi, RAFK ještě stále hřeje postup z 1.A třídy a v první řadě chce mít klid od sestupové hrozby. Jenže první kolo pořádně zamíchalo před sobotním vzájemným duelem karty.

Rozdílný úvod

Rousínov bude chtít na minulý týden rychle zapomenout. Do ročníku vykročil ve Vracově levou nohou, po bezbrankovém poločase utrpěl debakl 1:4. „Nepovedlo se to, minimálně bod se tam měl uhrát. Jenže předvedli jsme moc naivní druhý poločas a byla z toho drtivá porážka. Chyběla nám disciplína, přišla ztráta koncentrace, rozhodlo se prakticky ve dvou minutách. Jednou si stopeři dávali přednost, podruhé míč nešťastně vypadl z rukou gólmana. Nebudeme propadat panice, musíme se z toho poučit,“ prohlásil kouč Petr Krahulec.

Aktuální psychické rozpoložení má určitě lepší Rajhrad. V domácím prostředí doslova udolali Ráječko gólem v úplném závěru. „Řekli jsme si, že budeme rádi za každý bod a měli jsme hned tři. Zaslouženě, byli jsme ve všem lepší a můžeme tak hrát naprosto v klidu. Podle vývoje zápasu uvidíme, co bychom říkali na remízu v Rousínově, ale dopředu říkám, že remíza jako taková nikoho nezajímá a nic neřeší, chceme tři body,“ netajil zdravé sebevědomí trenér Jaroslav Janošek. Framoz je ale zásadně proti.

Po nepříjemné ráně z minulého týdne se chce oklepat a nabrat kýžený směr do nejvyšších pater tabulky. „Ano, každý bod je dobrý, jeden je víc než nic, když je soupeř lepší a vy srovnáte na konci, pak zaplaťpánbůh. Jenže ztráta doma je ztráta doma, uděláme všechno pro tři body,“ slíbil Krahulec.

Problémem obou dnešních soupeřů je znalost soka. Moc toho o sobě nevědí. „Rousínovští hrají útočný a kombinační fotbal, to víme. Ale co od nich dál očekávat a vlastně celého krajského přeboru, to už je horší. Mají jiného trenéra, spoustu nových hráčů, já jsem je ještě hrát neviděl,“ potvrdil nedostatek informací Janošek.

Kalvoda se vrací

Domácí jsou na tom po této stránce obdobně, ačkoli jednoho z protivníků znají velmi dobře. „Je tam Martin Kalvoda, co hrával s námi, takže to bude trochu zajímavější. Jinak už jsme se s nimi potkali myslím někdy v poháru a co si pamatujeme, nebude to lehký soupeř. Nic bližšího nevím, ukáže se v zápase, ale je to na nás. Musíme zlepšit obranu i útočnou fázi, dodržovat pokyny, co si řekneme předem, a vyhrát,“ uvědomil si rousínovský kapitán Tomáš Buršík.

Co oba lodivody netíží, jsou trable se sestavou. Kromě výjimky dlouhodobě zraněných se představí v nejsilnějším složení. „Kádr je pohromadě, v poslední době nikdo problémy nemá. Ještě zřejmě budou chybět Jakub Sedláček a Pavel Kalouda, ale ti netrénují delší dobu a naskočí později. Zvedneme hlavu a musíme zabrat,“ hecuje Krahulec. To rajhradský Sedláček se po absenci vrací do sestavy stejně jako Nekvapil. Hosté si tak libují, že budou ještě silnější.

Krajský přebor

2. kolo, sobota 13.8., 16.30 hodin

Framoz Rousínov vs. RAFK Rajhrad

Tabulka:
6. Rajhrad 1:0 3 b.
16. Rousínov 1:4 0 b