Svoje poměrně jisté postavení uprostřed tabulky vybudovali především výsledky na domácím trávníku. Až do soboty tu pouze jedenkrát prohráli a v jedenácti utkáních inkasovali deset gólů. Tuto statistiku do základů rozmetali hosté z Rousínova, kteří domácím nastříleli sedm gólů.

Začátek ale vůbec nenasvědčoval rousínovské kanonádě, právě naopak. Než se hosté rozkoukali, poslal Patrik Holomek, odchovanec Zbrojovky s prvoligovými zkušenostmi, dlouhý pas za jejich obranu a nevinně vyhlížející domácí akce skončila Havlíkovým gólem.

Ledová sprcha hráče Framozu rychle probudila a postupně převzali iniciativu. Dobře vyhlížející akce ale dlouho nedokázali úspěšně zakončit. Až před přestávkou se to podařilo Králíčkovi, který po samostatném průniku z boku obstřelil zkušeného domácího brankáře Sedmidubského, a Kubala pak proměnil penaltu po faulu na Strnada.

Po přestávce hosté okopírovali domácí úvod, ale tentokrát se „smrtícími" účinky. Ve 48. minutě vypálil Benda ze zdánlivě beznadějné pozice, ale míč skončil v síti. „To byl moc důležitý gól, protože domácí pak byli pořád velice nebezpeční a až do pětasedmdesáté minuty jsme se vlastně bránili jejich dost velkému tlaku. Definitivně pak rozhodly dva slepené góly během jedné minuty čtvrt hodiny před koncem," zdůraznil klíčové momenty celého zápasu trenér Framozu Petr Krahulec.

Domácí si z tlaku vytvářeli šance, ale branka byla pro ně zakletá. Ve dvou případech už překonali Ustohala, ale toho na brankové čáře zastoupili obránci. Bosonohám se podařilo snížit až prakticky za rozhodnutého stavu 1:5, ale závěrečné slovo měli opět hosté.

Pět minut před koncem sice Sedmidubský vyrazil Strnadovu střelu z penalty, ale Honek neúspěšnému střelci míč vrátil a Strnad mohl své zaváhání napravit. Tečkou pak byl gól Honka. „Povedl se nám závěr zápasu, kdy nám tam spadlo skoro všechno. Tak, jak jsme v minulých zápasech měli smůlu, tak nyní jsme si vybírali štěstíčko. Takový je fotbal. Domácí hráli dobře, také měli šance, ale v závěru jim došly síly, anebo možná elán pod dojmem našich šťastných gólů," konstatoval spokojený Krahulec.

Krajský přebor

Bosonohy – Rousínov 2:7

Poločas: 1:2. Branky: Havlík, Čunda – Králíček 2, Benda 2, Kubala z pen. , Strnad, Honek

Rousínov: Ustohal –Hartl, Kubala, Pekáč Pupp – Daněk, Kupčík, Sedláček, Benda (82. Honek) – Králíček (80. Šifel), Strnad. (85. Krejčíř).