Tým z Břeclavska hraje od počátku soutěže o záchranu. Vlastně s takovým cílem na podzim soutěž zahájil a v „poločase“ s plněním nebyl příliš spokojený. Proto před jarním výkopem vystřídal zkušeného trenéra Radka Zemana mladší, ambiciózní Bohdan Ryšavý, který přišel z ČAFC Židenice. Pro zlepšení kvality kádru si s sebou přivedl dva hráče z bývalého působiště, Matušíka a Němečka, ale ani jeden z nich na rousínovský trávník nevyběhne. „Matušík se zranil, Němeček nemůže hrát pro červenou kartu. Navíc je zraněný kapitán týmu a jeho vůdčí osobnost Foltýn a s kapitánskou páskou se pak v Kuřimi zranil i jeho nástupce Gregor. Ten také ještě hrát nemůže. To jsou opravdu citelné ztráty,“ vypočítal Ryšavý novosedelská pasiva před utkáním v Rousínově.

To domácí kouč Pavel Svoboda po delší době prožívá klidnější období. Framoz nejenže doma dvakrát po sobě vyhrál, ale vždy to bylo s nulou a bez gólů remizoval i v Moravském Krumlově. Pokud tým udrží vzadu nulu i v sobotu, měl by vyhrát, protože střelecky by se doma minimálně jednou prosadit měl. „Je tu opravdu trochu lepší nálada a věřím, že bude pokračovat. Od Novosedel čekám hlavně bojovný fotbal a my se nějaké nakopávané nesmíme přizpůsobit. Pokud zápas odehrajeme jako předchozí tři, měli bychom bez problémů vyhrát,“ myslí si Svoboda.

Trenér Rousínova je v lepší pozici i co se týká zdravotního stavu mužstva. Pro utkání by měl sestavu vybrat z kompletního ká­dru.

Pokud byly zmíněny novosedelské problémy, je třeba upozornit i na lepší stránku. Mužstvo venku dokáže bodovat, ze hřišť soupeřů už přivezlo dvanáct bodů za tři výhry a tři remízy. „Framoz dobře znám. Pojedeme tam s určitým respektem, ale zase ne ustrašeně. Budeme se snažit vyhrát, ale může být, že podle průběhu bude cenný i bod. V každém případě můžeme hrát bez zábran, u tohoto soupeře opravdu nemáme co ztratit,“ naznačil Ryšavý bojovou náladu ve táboře rousínovských hos­tů.

Krajský přebor – 25. kolo

Rousínov – Novosedly

Sobota, 14. května, 16.30 hod.

Tabulka:

11. Rousínov 24 7 8 9 30:25 29

14. Novosedly 24 7 5 12 25:44 26

Na podzim:

Novosedly – Rousínov 1:0 (1:0)