Souboj dvou rozdílných stylů zaslouženě vyhrál domácí Framoz. Svoji kombinační hru dokázal dotahovat do šancí a nestát v brance Kuřimi tak zkušený gólman, jakým Tišnovský ve svých osmatřiceti letech je, mohlo být vítězství domácích mnohem vyšší. Jenže ani na druhé straně ukazatele skóre nemusela svítit nula. Při několika nebezpečných brejcích zase svůj talent prokázal jednadvacetiletý Zrzavý v domácí svatyni. „Myslím, že jsme sehráli vyrovnanou partii. I my jsme měli šance. Na stavu 0:0 i 1:0. Po druhém gólu už si to domácí pohlídali. Podzim nám vůbec nevyšel. Jestli mě vedení neodvolá, tak musíme řešit posílení. O tři až čtyř kvalitní hráče a především koncového útočníka,“ řekl popsal zápas vcelku objektivně trenér hostů Tomáš Kovanda

Spalovačem domácích šancí byl tentokrát kanonýr Růžička. Tu Největší v prvním poločase zazdil po ideální Klimešově přihrávce ve 30. minutě, když z malého vápna chtěl utrhnout síť, místo aby jen nastavil placírku. Naštěstí stejný Klimešův centr z druhé strany správně vyhodnotil Dufek a gólem do šatny uklidnil domácí mužstvo i ochozy.

Po přestávce byl tlak Framozu ještě větší a brejky ještě nebezpečnější. Dvakrát musel na poslaední chvíli zachraňovat Zrzavy, jednou mu museli vypomoct i obránci, přičemž hosté marně požaddovali zapískání ruky a penalty. Takže až druhý gól v 77. minutě, Buršík mazácky proměnil penaltu po faulu na Outratu, převážil misky vah na domácí stranu. Ti pak mohli potěšit fandy i vylepšením skóre, jenže Sedláček a Klimeš své velké šance neproměnili a krásný Kubského lob skoro ze čtyřicet metrů si poskočil na břevně. „Kuřim potvrdila, že má brejkové mužstvo: Zápas mohl klidně skončit 4:2. Hráče musím pochválit za bojovnost, když do soubojů někdy šli docela způsobem hlava – nehlava. V důležitých momentech nás taky podržel Lukáš Zrzavý. Jsem rád, že jsme podzim zakončili výhrou. Teď nás čeká období, kdy si musíme všechno rozebrat. Určitě ale mužstvo potřebuje doplnit o kvalitního útočníka a obránce,“ komentoval spokojený kouč Framozu Pavel Svoboda.

Záložní řada jeho týmu pracovala opravdu dobře a to v ní chyběl na tribuně „trpící“ brilantní technik ..... Fiala. Svalové zranění z Ivančic si bude léčit zřejmě až do ledna. „To víte, že na tribuně jsou to nervy, když nemůžete nic ovlivnit na trávníku. Dnes to bylo pro kluky náročné především psychicky, protože bodová ztráta by mám prakticky zavřela i poslední zbytky naděje pro jaro. Takto se stále držíme ve hře a na jaře budeme mít o co bojovat. I když postup je asi jen teorie, ale může se přihodit cokoliv, takže potřebujeme být v tabulce co nejvýš,“ vystihl podzimní rousínovské vystoupení i plány zraněný špílmachr týmu.

Krajský přebor
Framoz Rousínov – FC Kuřim 2:0 (1:0)
Branky: 42. Dufek, 78. Buršík z pen.
Rozhodčí: Laštůvka – Holík, Krchňák. ŽK: Kupský, Outrata, Buršík – Moniak, Škrdlík, Karásek, Plšek. Diváků: 80.
Rousínov: Zrzavý – Hartl, Kubala, Bárta, Kupský – Kuklínek (66. Sedláček), Buršík, Outrata, Dufek (82. Hanus) – Růžička, Klimeš (90. Baričák). Trenér: Pavel Svoboda.
Kuřim: Tišnovský – Urban, Čuhel, Klopar, Karásek – Bílý (55. Fryčka), Škrdlík (84. Řehoř), Plšek, Skoumal – Moniak (73. Juračka), Králíček. Trenér: Tomáš Kovanda.
Po minutách
2. První rousínovská vizitka z kopačky Kupského zaplachtila nad branku.
4. Také hosté odtajnili svoji největší zbraň, rychlý brejk. Brankář Zrzavý musel skočit pod nohy nabíhajícímu Králíčkovi.
6. Kupského centr prodloužil Růžička, ale šanci zmařil reflex brankáře Tišnovského a Klimeš na dorážku před prázdnou brankou nedosáhl.
6. Další velká šance domácích. Tvrdá Růžičkova hlavička po Klimešově centru prosvištěla těsně nad břevnem.
9. Rychlý brejk hostů skončil rohovým kopem a po něm musel Zrzavý boxovat nebezpečný centr.
11. Klimeš se z levé strany dobře uvolnil „dovnitř“, ale jeho zakončení bylo slabé.
15. Kupský chtěl z těžkého úhlu z trestného kopu překvapit Tišnovského, ale ten byl u bližší tyče včas.
24. Stoper Kubala mohl dát gól, jenže střelu z pravé strany poslal vedle.
24. Dufkův oblouček z trestného kopu nikdo „netrkl“ a tak skončil v náručí Tišnovského.
30. Na Klimešův centr stačilo Růžičkovi na malém vápně nastavit placírku, jenže on se do míče opřel a rána nad břevno letěla až na kluziště.
34. Kuklínek krásně trefil volejem Dufkův centr, Tišnovský ránu opět reflexem vyrazil a dorážejícího Outratu obránci skolili na zem, takže jeho střela šla nad.
40. Po faulu na Klimeše dostal Růžička dobrou střeleckou pozici, jenže z trestného kopu trefil pouze prvního clonícího beka.
42. 1:0 – Dufek. Ukázal Růžičkovi, jak se má trefovat prázdná branka. Klimešův centr, tentokrát z opačné strany, s klidem „uklidil“ do sítě.
49. Bártův oblouček přeletěl kuřimskou branku.
52. Až druhý Dufkův roh byl nebezpečný, Kubalova hlavička ale cíl nenašla.
56. Brankář Zrzavý musel zase pod nohy Králíčkovi a zabránil tak jistému gólu.
58. Kupského rána z trestného kopu byla hodně tvrdá, ale trefila obránce.
59. Outratovu dorážku zase zlikvidoval Tišnovský.
65. Zase na brankové čáře riskantně zasahoval Zrzavý, tentokrát i s pomocí obrany. Žádosti hostů o odpískání ruky a penalty rozhodčí nevyslyšel.
67. Hezkou kombinaci zakončil Dufek hlavou a Tišnovský míč vyrazil na roh.
76. Růžička předložil těsně za velké vápno Outratovi a jeho dělovka šla těsně nad.
77. 2:0 – Buršík. Z penalty s přehledem potrestal faul na Outratu.
80. Sedláček si na půlící čáře obhodil obránce, sólo ale zakončil střelou do vybíhajícího Tišnovského. Dlouhý lob dorážejícího Kupského pak trefil břevno.
85. Sedláček se dobře uvolnil, levačkou ale pálil slabě.
86. Klimeš zůstal nahrávačem, protože Tišnovský se umí postavit. jeho střelu po otočce zblízka vyrazil na roh.
89. Symbolické zakončení: Sedláčkovu dělovku z pětadvaceti metrů Tišnovský v pohodě stáhl do náruče.