Poté, co bylo odloženo celé první kolo MSFL, jeli Vyškované k premiéře do Hodonína. Na stadionu U Červených domků, ale nezanechali dobrý dojem. „Jsem z výkonu hráčů zklamaný. Vůbec se nesoustředili na hru, ale spíše na projevy směrem k rozhodčímu. Takto se fotbal hrát nedá. Domácí byli fotbalově agresivní a ve druhém poločase nás přehráli,“ zklamaně konstatoval trenér Vyškova Jan Trousil.

Přitom před utkáním mohl kvitovat, že se klubu nakonec podařilo ke Konému a Zouemu zaregistrovat další dva africké hráče. Toureho i Tijaniho postavil do základní sestavy a úvod zápasu naznačoval, že hosté mohou myslet na dobrý výsledek. „Do dvacáté minuty ne že bychom hru ovládali, ale měli jsme nějaké příležitosti, abychom dali první gól. Bohužel pak přišla srážka dvou našich hráčů ve vápně, Němeček musel do nemocnice a od té doby jsme začali tahat za kratší konec,“ posteskl si vyškovský lodivod.

Domácí těžili hlavně z dlouhých autů Tomáše Deklevy a krátce před přestávkou šli opět po centru, tentokrát z rohového kopu, nehlídaným Pavlo Dovhanyukem do vedení. Vyškovské odhodlání rychle ve druhé půli manko srovnat, případně skóre otočit, ale uťala druhá branka domácích, když po zbytečném faulu Josef Hesek proměnil penaltu.

„Po penaltě se ten zápas hrozně kouskoval. Začaly tam být věci, které do fotbalu nepatří. Úplně zbytečně řada našich hráčů vypadla z role a víc než na hru se soustředili na diskuse s rozhodčím a protihráči. Absolutně to nezvládly hlavy. Přitom se dalo čekat, že když máme v sestavě víc afrických hráčů, tak přijdou nějaké slovní přestřelky. Připravovali jsme je na to. Teď bude naším hlavním úkolem, abychom si společně vysvětlili, proč ten fotbal hrajeme a že nejsme na hřišti proto, aby se deset hráčů hádalo s rozhodčími a soupeři,“ naznačil Trousil, že utkání bude mít v kabině dohru.


SPOKOJENÝ POLÁCH


Zcela rozdílné pocity po zápase samozřejmě prožíval jeho někdejší spoluhráč ze Slovácka a Zbrojovky Tomáš Polách, který na začátku roku pověsil kopačky na hřebík a chopil se hodonínského trenérského kormidla. „Kluci odvedli výborný výkon, ale ve výhru jsem začal věřit až ve třiadevadesáté minutě. Celou přípravu jsme se zaměřovali na ligové zápasy, výsledky jsme se nenechávali otrávit, a jsem velice rád, že se mužstvu po kolektivním výkonu podařilo favorizovaný Vyškov zdolat. Jediné, co mě mrzí, je gól na 4:1,“ řekl po jasném vítězství. Tu čestnou branku Vyškovanů dal v 77. minutě dorážkou u tyče po standardní situaci Daniel Přerovský.

FK Hodonín - MFK Vyškov 4:1Poločas: 1:0. Branky: 36. a 53. Dovhanyuk, 50. a 75. (obě z pen.) Hesek – 77. Přerovský. Rozhodčí: Popelák – Gasnárek, Hanáková. DS: R. Lenfeld. ŽK: Fojtík, Cvijović – Přerovský, Lahodný, Kuncl, Tijani. ČK: 69. Lahodný (Vy.). Diváků: 250.
Hodonín: Lupač – Cvijović, Hesek, Dekleva, Novotný – Opina (76. Sasín), Paděra, Křivánek, Fojtík (89. Suchý) - Šturma – Dovhanyuk (86. Vinkler). Trenér: Tomáš Polách.
Vyškov: Sova – Jeřábek, Toure, Tijani, Odehnal (57. Božović) – Kuncl, Matocha, Lahodný, Němeček (18. Zoue, 79. Novotný) – Koné – Přerovský. Trenér: Jan Trousil.