Vítězná předsevzetí Vyškovanů ovšem vzala za své už v osmé minutě, kdy centr Badalyana našel hlavu zcela volného Sasína a ten neměl problémy s uklizením míče do sítě. „Hlučín dal gól po naší obrovské chybě. Útočníka jsme nechali úplně samotného stát na našem malém vápně, a přestože byl jedním z nejmenších na hřišti, pohodlně hlavou skóroval," ohodnotil akci domácí kouč a střední obránce Jan Trousil. Téměř všichni na stadionu si asi vzpomněli na úvod se Zlínem, kdy přišel ještě druhý gól. To se však neopakovalo a v šestnácté minutě se uvolnil ve vápně Dominik Urbančok a nedal Hlaváčovi v bráně hostí šanci.

Hra se potom vyrovnala a odehrávala převážně ve středu pole. „Věděli jsme, že se domácí po dvou nezdarech v úvodu sezony dostali do pohody, ale taky jsme věděli, že se jim těžko hraje do plně zahuštěné obrany. Z toho jsme vycházeli a dařilo se nám zahušťovat střed hřiště a po zisku míče hned přesouvat hru na vysoko postavené útočníky," hodnotil průběh zápasu hostující kouč Milan Valachovič.

Druhý gól jeho týmu vstřelil ve dvaatřicáté minutě Dominik Kraut. Balon mu naservíroval Sasín, který vyhrál důležitý souboj na polovině hřiště s domácími záložníky. „Po vyrovnání jsme měli nějaké náznaky šancí, abychom vedli 2:1. Neproměnili jsme. Jedna chyba na polovině hřiště a najednou byl soupeř sám před Klimešem. Sasín hrál dobře. Jeden gól vstřelil, na druhý nahrál. Dělal nám opravdu problémy. Hodně pracoval pro tým," shrnul Jan Trousil.

Že má Vyškov potíže se začátky poločasů, potvrdil hned po zahájení druhé půle Kraut. Tomu naservíroval míč opět agilní Sasín. Brankář Klimeš musel vytáhnout skvělý zákrok, aby míč neskončil v bráně. Po této šanci však převzali iniciativu domácí. Hrozili především ze standardních situací. Ovšem bez gólového efektu. Trestný kop ze solidní pozice napálil Přerovský jen do zdi. O něco později Urbančok sice zeď netrefil, ale ani branku. K vážnějším šancím se vyškovští dostali až před koncem. Nejdříve nepropálil hradbu těl Přerovský a v poslední minutě vykopl gólovou hlavičku Josefa Ličky z brankové čáry hostující Žižka. Hlučín tak odvezl z Vyškova opět všechny tři body.

Platonická převaha

Hostující kouč byl po zápase velmi spokojený. Nejen s výsledkem, ale i s celkovým děním na hřišti. „Na začátku druhého poločasu jsme mohli dát pojišťující branku. Nedali, a tak Vyškov přebral iniciativu a byl nebezpečný hlavně ze standardních situací. Naštěstí se neprosadil. Obě mužstva chtěla hrát fotbal, což bylo vidět i na hřišti. Nestranným a hlučínským fanouškům se utkání muselo líbit po všech stránkách," radoval se po zápase Milan Valachovič.

Jeho trenérský protějšek byl očividně méně spokojený. Tragédii ve výsledku však neviděl. „Druhý poločas byl úplně jiný než ten první. Oni ze začátku měli šanci, tam nás podržel Kuba Klimeš. Pak jsme ale měli víc ze hry. Byly nějaké závary a šance, ale nedotlačili jsme to tam. Jsme v klidném středu tabulky. Samozřejmě chceme vyhrávat, ale to nejde vždy. Byl to spíše remízový zápas, přesto nemáme ani bod. Musíme zabrat příště a dovézt nějaké body z venku," přeje si Trousil.

Jeho představy můžou hráči naplnit v příštím kole na hřišti Slovácka nebo ve středu 4. května ve Velkém Meziříčí. Doma se pak představí o tři dny později, kdy přivítají další celek ze středu tabulky Otrokovice.

MSFL

MFK Vyškov – FC Hlučín 1:2

Poločas: 1:2

Branky: 16. Urbančok – 8. Sasín – 32. Kraut

Rozhodčí: Mikeska – Duda, Vrťo

ŽK: Přerovský – Talián, Štefek

Diváků: 293

Vyškov – Klimeš – Němeček, Trousil, Netopil (46. Holub), Hodinář – Urbančok, Lahodný (55. Studený), Jeřábek, Stříž – Lička, Přerovský (90. Račanský). Trenér: Jan Trousil

Hlučín – Hlaváč – Štefek (76. Hudeczek), Heinik, Mac, Žižka – Talián (81. Galvas), Foltyn (90. Lukáš), Dostál, Badalyan – Kraut, Sasín. Trenér: Milan Valachovič

JAROSLAV HEJNÝ