Domácí AS přezimuje na šestém místě dvanáctičlenné tabulky slovenské I. ligy a zápas s Vyškovem pro něj byl generálkou na její start. Proto nastoupil v plné »palbě« a od začátku se snažil o mírnou převahu. Na konci první desetiminutovky mohl otevřít skóre Gong,

Příprava:
AS Trenčín
– MFK Vyškov 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 83. Ibrahim. ŽK: Delferriere (Vy.). Diváků: 308. Hráno na hlavním stadionu Sihoť stadium.
Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bagín (46. Skovajsa), Bondarenko, Kozlovský – Gajdoš (62. Hájovský), Bariš, Ibrahim (84. Djerlek) – Gong, Kupusovič (84. Bright), Soares (62. Sunday). Trenér: Ilija Stolica.
Vyškov: Borek – Ilko (46. Fomba), Sylla, Nghabo, Němeček – Krška (46. Kayondo), Delferriere – Schön (86. Williams), Moučka, Diallo (81. Kamara) – Yunis (89. Enyoun). Jan Kameník.

ale šanci zahodil a do dalších, které se dají nazvat vyloženými, hosté domácí prakticky nepustili. Totéž ovšem »praktikovala« defenzíva Trenčína, takže zápas spěl ke spravedlivé bezgólové remíze. Proti byl sedm minut před koncem domácí Rahim Ibrahim, který přesně hlavičkoval po rohovém kopu. Závěrečná snaha hostů vyrovnat přinesla zase nebezpečné akce, ale srovnat skóre se svěřencům trenéra Jana Kameníka nepovedlo.

Vyškovští fotbalisté (v červeném) v sobotu 10. února vyrazí na soustředění do Madridu.
Španělský týden se blíží. Vyškov se vydá do Madridu, vyzve Real a Leganés

„Chyběla nám jednoznačně o něco větší kvalita v útočné fázi, kde jsme si z mého pohledu vytvořili málo brankových příležitostí. Hodně jsme se tam tlačili ze strany, ale nenacházeli dobrou finální přihrávku. Hodně centrů chodilo gólmanovi do rukou, a to je špatně. Řešení bylo technicky nedokonalé. A pak jsme neubránili jednu standardku. Když jsme před tím v defenzívě vyřešili těžké situace, někdy na hranici sebeobětování, potom bychom neměli dostat tak laciný gól. Musíme uznat kvalitu soupeře, jenž byl lepší na míči. Dobře kombinoval a my jsme situace hůře zachytávali. V momentu, kdy jsme míč získali, jsem cítil, že jsme trošku utahaní a všechno nám hodně dlouho trvalo, nebo jsme dali přihrávku navíc. Ale i z tohoto zápasu si můžeme vzít hodně informací, které budeme v další práci potřebovat,” mj. řekl pro klubový web Kameník.

V tomto týdnu vyrazí výprava MFK Vyškov na soustředění ve Španělsku, kde mužstvo čekají dva přípravné duely. Střetnou se s rezervou slavného Realu Madrid a druholigového Leganés. Generálku na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vyškovští odehrají v sobotu 24. února ve 14.00 hodin v Myjavě s domácím Spartakem, který je po podzimu šestý ve druhé slovenské lize.