Uničovští hrají třetí nejvyšší soutěž nepřetržitě od roku 1986 a Moravskoslezskou ligu tedy od jejího vzniku na podzim 1991. Mimochodem jako jediný klub. Zkušeností mají na rozdávání a navíc v kádru převažují hráči, kteří s fotbalem začínali v Sigmě Olomouc, anebo prošli její mládežnickou líhní. Přesto Vyškovští odjížděli s docela reálným plánem, oplatit soupeři podzimní porážku 1:2 z vlastního trávníku.

Jenže už v sedmé minutě se hostům po standardní situaci nepovedlo odklidit balon do bezpečí a Vejvoda ze skrumáže po opakované dorážce skóroval. „Věřili jsme, že jsme schopní v Uničově bodovat, protože doma se mu moc nedaří. Jenže jsme moc brzy dostali gól, který pak ovlivnil celý další průběh zápasu. Po něm jsme už nehráli to, co jsme chtěli hrát. Urbančok sice po pěkné individuální akci nastřelil tvrdou ránou tyč, ale jinak jsme v prvním poločase moc nebezpeční nebyli," přiznal trenér MFK Miloslav Machálek.

Změny nezabraly

Kouč hostů opět neměl v sestavování mužstva mnoho variant. K mnoha zraněným hráčům se v týdnu přidal nemocný kapitán a nejzkušenější hráč mužstva David Hodinář. Přesto se Machálek v přestávce pokusil přeskupit řady, ale po utkání přiznal, že ani tento tah účinný nebyl. „Změny nám neprospěly. Ale hlavní příčinou porážky bylo to, že jen na pár hráčů chtělo zápas vyhrát. Většina to přijela je odehrát. Takže z tohoto pohledu jsem hodně zklamaný," posteskl si Machálek.

Domácí tým předchozích pět zápasů na vlastním trávníku jen zremizoval a tak hodně toužil tuto sérii ukončit vítězstvím. Rychlý gól zahrál jeho plánům do not. Zkušený tým začal praktikovat to, co perfektně ovládá: hru ze zabezpečené obrany s přechodem do rychlých protiútoků. Po nich měl ve druhém poločase několik dobrých příležitostí a v 75. minutě Hrubý definitivně pojistil jeho vítězství. „Brzký gól nás uklidnil, takže nám v podstatě stačilo hlídat si vedení a čekat na chyby soupeře. Takže opticky to byl vyrovnaný zápas. Hosté nastřelili tyčku, my zato břevno. Rozhodnout jsme pak mohli mnohem dřív, než v pětasedmdesáté minutě. Jenže Jeřábek ale své dvě velké šance neproměnil," zhodnotil zápas domácí trenér Jiří Navrátil.

Hosté se sice ve druhém poločase snažili, ale stejně jako v první části, jim zkušená obrana domácích prakticky žádnou příležitost nenabídla. „Vyškov jsem viděl hrát v Olomouci s béčkem Sigmy a v Holicích s HFK. Tam hrál velmi dobrý fotbal, ale skoro s jiným týmem. U nás bylo vidět, že mu chybí mnoho hráčů. Já bych řekl, že především Holub, který umí úniky podél postranní lajny a připravovat útočníkům šance," dodal Navrátil.

I po porážce Vyškovští zůstali dvě kola před koncem soutěže na desátém místě tabulky s pětatřiceti body. Před nimi je Hulín s devětatřiceti a o desáté místo se MFK na dálku utká s Orlovou (11. místo – 34 bodů), Líšní (12. – 33) a HFK Olomouc (13. – 31). V sobotu mají Machálkovi svěřenci velkou šanci desátou příčku potvrdit, doma se střetnou s předposledním HFK Třebíč.

MSFL – 28. kolo:

SK Uničov – MFK Vyškov 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 7. Vejvoda, 75. Hrubý.

Rozhodčí: Dresler – Richtár, Těšina.

DS: M. Juránek.

ŽK: Řehák – Kollár.

Diváků: 228.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, Řehák, Koutek – P. Jeřábek, Konečný Juřátek (16. Nuc ), Stříž (46. Vasiljev) – Hrubý, Krč (80. Schvarz ). Trenér: Jiří Navrátil.

Vyškov: L. Kollár – Kucharčuk (69. Žoček), Hodinář, Haša, Němeček – Urbančok, Studený (46. V. Novotný), Lahodný, M. Jeřábek, O. Vintr – F. Novotný (62. M. Vintr). Trenér: Miloslav Machálek.