Ta bilance je hodně jednoznačná, čtyři vítězství s celkovým skóre 11:3, nicméně trenéři obou týmů jí nějaký větší význam nepřikládají. „Já na takové statistiky moc nehraju. Napajedla loni skončila druhá a to znamená, že je to mimořádně silný tým a že nás tedy čeká velmi těžký zápas. Jedinou praktickou věcí v té šňůře snad může být, že ji hosté budou chtít přerušit," konstatoval domácí kouč Zbyněk Zbořil. „Ale my jsme ani v těch prohraných zápasech nebyli fotbalově horší. Jenže fotbal je o gólech, a ty jsme nedávali," ujistil i napajedelský Martin Onda, že ho bilance posledních dvou sezon nestraší.

K větší opatrnosti nabádá domácí fotbalisty i kádrová situace v mužstvu. Chybějících hráčů je dost. Odborná vyšetření bohužel potvrdila, že Dominiku Urbančokovi soupeř z Polné zlomil klíční kost. Pro vyloučení za dvě žluté karty má automaticky stop na jedno utkání Filip Novotný, chytat pro zranění nemůže Ladislav Kollár a z administrativních důvodů v souvislosti se stále nezaregistrovaným členstvím ve Fotbalové asociaci České republiky pořád visí otazník nad startem kapitána Petra Vorala. „Do branky bude někdo z dvojice Kopáček – Holásek, to se ještě rozhodnu. V poli při absenci obou mladíků máme problémy s rychlostními typy pro kraje zálohy, ale poradíme si s tím. Porážku s Polnou jsme si rozebrali. Byla zbytečná. I při současném stavu mužstva jsme zápas mohli a měli vyhrát. Ale žádné velké závěry z toho nedělám, je začátek soutěže. Nyní mě víc mrzí ty absence zmíněných hráčů," dodal Zbořil.

Ztratili dva body

Ani Onda nebyl v úvodním kole s výsledkem spokojený. Napajedla na domácím trávníku prakticky celý zápas válcovala brněnský Tatran Bohunice, který jim ale dal již ve čtvrté minutě gól, a domácí byli rádi, že devět minut před koncem alespoň lopotně vyrovnali. Zavadil dotlačil míč do sítě po jednom ze třinácti rohových kopů.

„Po jejich gólu jsme za čtvrt hodiny mohli vést 3:1 a bylo by po zápase. Jenže pozahazovali jsme všechny šance, a bylo jich hodně, a nakonec můžeme být rádi i za tu remízu. V závěru jsme hráli vabank na vítězství, protože remíza nám nestačila, a hosté měli velikou šanci na druhý gól," vrátil se k domácí bodové ztrátě trenér Fatry.

Do zápasu vyslal sestavu: Krajča – Plachý (46. Žáček), Vrága, Zavadil, Bejtkovský – Postava, M. Huťka, Kučera, Kutňák – Dufka (72. Sedlář), Večeřa.

Chyběli tedy dva stabilní střední záložníci Sklenář se Semelou, naproti tomu se představily dvě letní posily Postava a Kutňák. „Kompletní nebudeme ani ve Vyškově, ale pokusíme se uhrát dobrý výsledek. Domácí mají silný tým, bude to těžký zápas," sdělil Onda.

Podle jeho slov loňské umístění neznamená pro klub automatický cíl hrát o postup do moravskoslezské ligy. „Podívejte se, loni jsme si na začátku přáli, abychom v klidu uhráli záchranu. Nakonec to bylo druhé místo. Takže v tuto chvíli němá cenu o nějakých cílem mluvit. Divize bývá vyrovnaná, navíc v prvních kolech se mužstva po letních změnách teprve sehrávají. Uvidíme po dalších kolech. Samozřejmě bychom chtěli hrát raději na špici, ale jestli to bude o první místo, to opravdu nevím," řekl Onda.

Béčko a permanentky

Z vyškovského pohledu bude divizní premiéře předcházet významný den. V utkání okresního přeboru v sobotu nastoupí B mužstvo proti Pustiměři na zbrusu novém umělém trávníku (16.30). „Vstup pro diváky bude výhradně od zimního stadionu na podélnou stranu hřiště od řeky Hané. Zde budou pro diváky umístěny i lavičky na vyvýšený val. To bude platit pro všechna utkání na umělé trávě v celé sezoně. Vstup od tenisových kurtů je určen pouze pro hráče, rozhodčí a označené funkcionáře klubů. A ještě chci upozornit, že před a při nedělním utkání s Napajedly budou v prodeji permanentní vstupenky na sezonu 2012 – 2013, které platí na všechna utkání klubu," sdělil sekretář MFK Jan Špičák.

DIVIZE D - 2. kolo:

MFK Vyškov – FS Napajedla

Neděle 19. srpna, 16.30 hodin

Stadion Za Parkem

* *Ceny permanentních vstupenek:

Dospělí – 400 Kč

Ženy a důchodci – 250 Kč

OKRESNÍ PŘEBOR - 2. kolo:

MFK Vyškov B – Pustiměř

Sobota 18. srpna, 16.30 hodin

umělý trávník Za Parkem